در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

شهر : بوستون
نوع جاذبه : مدرن
آدرس محل: Cambridge, MA 02138, USA

  1 

 IKEA
شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید

مرکز خرید IKEA دبی بزرگترين فروشگاه مبلمان‌ و اثاثيه منزل است. فروشگاه جديد IKEA چهار برابر بزرگتر از فروشگاه قديمي آن است که در فستيوال سيتي‌ دبي هموار گردد. از مهمترين و برجسته ترين مشخصات مرکز خرید که از بهترین مراکز خرید دبی میباشد وجود رستوران و غذا خوری و محیط باز برای خرید است.
  1 

شهر : مارماریس
نوع جاذبه : تاریخی

آثار دیدنی ساراندا مارماریس در جذب گردشگران نقش مهمی دارد و از دیدنی‌های مارماریس بشمار می‌آید در مارماریس هنوز هم می‌توان آثار تمدنهای کاریا ، رودوس و آدا ، مصر آشور ، ایون ، دور ، پرس ، مقدنیه ، سوریه ، روم ، بیزانس ، سلجوقیان و عثمانی را مشاهده نمود.
  3 

شهر : بجنورد
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: خراسان شمالی-بجنورد-بلوار شهدا

آئینه خانه مفخم یکی از مکان‌های تاریخی شهر بجنورد آئینه خانه مفخم است. در دوره قاجاریه، شمال و غرب شهر بجنورد را باغهای بزرگ با عماراتی با شکوه فرا گرفته بود، اینک از آن همه، بیش از دو بنا باقی نمانده است. آیینه خانه یکی از این بناها است.
  2 

شهر : استانبول
نوع جاذبه : تاریخی

این آب انبار بعنوان یک مخزن بزرگ آب رسانی برای کاخ بزرگ و عمارتها و ساختمانهای دیگر مورد استفاده قرار می گرفت. در طول 132 متر و با گستردگی 65 متر ، همچنین در این آب انبار 336 ستون وجود دارد. پایه های این ستونها به سبک معماری قرنتسی است.
  2 

شهر : بیرجند
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: خراسان جنوبی - بیرجند-روستای بجد

آب انبار بجد در داخل روستای بجد واقع شده است و متعلق به دوره قاجاریه است .آب انبار بجد شامل ورودی ، پلکان ، پاشیر ، مخزن و پوشش مخزن می‌باشد.

شهر : بیرجند
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: خراسان جنوبی - بیرجند-بلوار مطهری

قدمت این آب انبار به دوره قاجاریه بر می‌گردد . بانی و واقف این بنا « حاجی علی رضا بیک » می‌باشد و این بنا در زمان حشمت الملک ساخته شده است .
  2 

شهر : لار
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: لار- ورودی شرقی بازار

آب انبار دهان شیر " از جمله بناهای قدیمی لار می‌باشد که در شرق ورودی بازار واقه گردیده است. قدمت این بنای زیبا مربوط به دوران صفویه می‌باشد. آب انبار دهان شیر به صورت اتاقکی بنا گشته که پله هایی با شیب تند با عرض 3.20 متر آن را به سمت پایین هدایت می‌کند. طول این راه پله 12.80 متر می‌باشد.

شهر : قزوین
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: قزوین -محلۀ راه ری

این بنا به دست دو برادر به نامهای محمدحسن خان قاجار ملقب به ساری اصلان و محمدحسین خان قاجار معروف به سردار ایروانی در سال 1227ه ق ساخته شده است. این دو، فرزندان محمدخان قاجار، بیگلربیگی ایروان بودند که در جنگهای ایران و روس زمان فتحعلیشاه از خود رشادتهای بسیار نشان داده‌اند.
  1 

شهر : کیش
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: جزیره کیش میدان حریره خیابان درخت سبز

یکی از روش‌های ذخیره آب آشامیدنی در قدیم الایام در جزیره کیش، ساخت آب‌انبار بوده است.آب‌انبار حوض و یا استخر سرپوشیده‌ای است که برای ذخیره آب معمولاً در زیر زمین ساخته می‌شود .

شهر : یزد
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: یزد میدان شهید بهشتی خیابان دهم فروردین

آب انبار شش بادگیر یزد در محله تپه یزد، کوچه شش بادگیر، در شهرستان یزد قرار دارد و اثری مربوط به دوره معاصر می‌باشد که 180سال پیش در دوره قاجاره ساخته شده و در سال 1371 ه. ق بازسازی شده است.

شهر : اسد آباد
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: اسدآباد - محله آب انبار

آب انبار شیخ علیخان صفوی دومین آب انبارمسقف کشور نمونه ای کم نظیر از آب انبارهای ایران است که در شهر اسدآباد در محله ای به نام آب انبار واقع شده است.

شهر : اسفراین
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: خراسان شمالی -اسفراین-صفی آباد

این آب انبار توسط صفی خان بغایری حاکم بام و صفی اباد بنا شده است و مربوط به دوره افشار - دوره قاجار است
  1 

شهر : بوشهر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: خیابان خلیج فارس

آب انبارقوام با معماری جالب آن در کنار دریا در دوره قارجاریه احداث شده قدمتی 150آن ساله دارد. در گذشته آب شرب مردم بوشهر از آب انبار قوام تامین می‌شده است.

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: شمال شرق اشکذر

آب انبار هفت بادگیری عصر آباد یکی از مکانهای تاریخی در استان یزد است که مقصد تورهای گردشکری است. این مکان شامل هفت بادگیر بزرگ است که از دور خود نمایی می کند

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: حاشیه بلوار قاضی میر حسین میبد

آب انبار کلار یکی از آب انبارهای یزد است که هنوز قابل استفاده است و طراحی ویژه آن باعث می شود مسافران و خستگان راه به راحتی به آب دست یابند و خستگی به در کنند. اغلب تورهای گردشگری بازدید از این مکان را در اولویت بازدی از آثار میبد قرار می دهند.

شهر : لار
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: اوز، خیابان شهید رجایی

قدمت این آب انبار‌ها ، به دوران صفوی باز می‌گردد و در سال‌های اخیر مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته اند. آب انبار اوز همانند بقیه آب انبارها ، با مصالحی همچون سنگ و ساروج ساخته شده است اما باید گفت که در سال‌های اخیر به جای ساروج از سیمان در ساخت یا مرمت آب انبارها استفاده می‌شود.

شهر : آمل
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: 55 کیلومتری آمل، منطقه لاریجان، نزدیک روستای بایجان، مقابل تونل قدیمی رضاشاهی، در محلی به نام قلابن

این چشمه دقیقا در حاشیه جنوبی روستای بایجان قرار دارد که قلابن هم نامیده می‌شود. آب این چشمه‌ها ماده‌ای به نام زبیق دارد که درمان امراض جلدی، به ویژه بیمارهای عفونی مؤثر و مفید است. علاوه بر آن در آزمایشات جدید مشخص شده که دارای جیوه ، منیزیم ، ید ، پتاسیم بوده و با ته نشین شدن املاح در شرایطی، نوشیدن آن برای درمان بیماریهای کلیه و کبد هم مفید واقع می‌شود.

شهر : هریس
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: 7 کیلومتری هریس

از جاهای دیدنی شهرستان هریس که همه ساله از زمان آغاز فصل بهار تا ریزش برف زمستانی پذیرای میهمانان گردشگر و بیماران کلیوی است کوه اوکوز داغی و چشمه‌ی درمانی آن است. کوه اوکوز داغی بر سر راه جاده توریستی هریس-مشگین شهرو در 7 کیلومتری هریس واقع شده است.
  1 

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر

ساروکلا روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر می‌باشد. این روستا در میان روستاهای کوتنا ، افراکتی، لرم تلوک، جمنان، جوکی محله و چاله زمین محصور می‌باشد . این روستا در کوهساران واقع شده است و طبق آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج انجام شده ، جمعیت آن دو هزار و چهارصد و هفتاد نفر و هفتصد و نه خانوار بوده‌است.

شهر : مرودشت
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: 45 کیلومتری شیراز - مرودشت - تخت جمشید

یکی از شکفت انگیز‌ترین بخش‌های تخت جمشید که معمولآ هیچوقت دیده نمی‌شود، آبراهه‌های زیر زمینی آنست که بیش از 2 کیلومتر درازا دارند.ین آبراهه‌ها به صورت تونل‌های زیر زمینی و کانال‌های متعدد ساخته شده است و آب و فاضلاب‌های تخت جمشید را به خارج از شهر هدایت می‌کرده است.

شهر : آمل
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: در روستا ییلاقی دشت لاسم

آبشار آب مراد در آمل , در روستا ییلاقی دشت لاسم واقع شده است و مجموعه ای از هفت آبشارهای لاسم است که به آب مراد معروف می‌باشد .

شهر : سمیرم
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: جاده سمیرم- یاسوج- بعد از روستای چهار راه

آبشارآب ملخ، یکی از عجیب‌ترین آبشارهای ایران است که ترکیبات خاص موجود در آب آن، تمام ملخ‌های مهاجم را درجا نابود می‌کند. این روستا و چشمه آن نیز به همین علت آب ملخ نام گرفته‌اند.
  4 

شهر : نور
نوع جاذبه : طبیعی

آبشار آب پری در ارتفاعات واقع شده است و جاده ای از آنجا به سمت جنگل می‌رود،جنگلی که جاده از میان آن می‌گذرد بسیار دلچسب و جذاب است. جریان آب این ابشار با شیبی 60درجه از کوه،دانه‌های سنگی پایین جاده به طرف دره و درحتان جنگلی در سینه کش کوه منظره زیبایی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌دهد.

شهر : رابر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: 25 کیلومتری جنوب شرق رابر

آبشار آبسر یکی از جاذبه های گردشگری استان کرمان و شهرستان رابر است که به دلیل طراوت و سر زندگی مقصد بسیاری از تورهای گردشگری است