در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

شهر : یزد
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: یزد میدان شهید بهشتی خیابان دهم فروردین

آب انبار شش بادگیر یزد در محله تپه یزد، کوچه شش بادگیر، در شهرستان یزد قرار دارد و اثری مربوط به دوره معاصر می‌باشد که 180سال پیش در دوره قاجاره ساخته شده و در سال 1371 ه. ق بازسازی شده است.

شهر : یزد
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: یزد - خیابان آیت الله کاشانی - کوچه آتشکده

آتشکده زرتشتیان یزد از جمله مکان‌های دیدنی شهر یزد می‌باشد که گردشگران بسیاری را خصوصا در نوروز به خود جلب می‌کند. این آتشکده شامل ساختمان و باغ زیبایی است که در قرن اخیر ساخته شده است اما آتشی که درون این آتشکده می‌­سوزد بیش از ۱۵۰۰ سال است که روشن مانده‌است.

شهر : یزد
نوع جاذبه : مذهبی
آدرس محل: یزد - بلوار شهید مدنی

بقعه سید گل سرخ که متعلق به قرن نهم قمری است، در محله سرچم شهر یزد قرار دارد,در این بقعه صورت قبری وجود دارد که طبق کتیبه منصوب بر آن قبر سید معزالدین بن شرف‌الدین علی بن شمس‌الدین محمد بن تاج‌الدین است.

شهر : یزد
نوع جاذبه : مذهبی
آدرس محل: ورودی شهر یزد دروازه قران

امامزاده سیدجعفر(ع)در نزدیکی دروازه قرآن و ورودی شهر یزد قرار دارد. بر اساس شجرنامه ای که در دست است این بزرگوار از سادات جلیل القدرعریضی در قرن پنجم و نوه امامزاده ابو جعفر محمد (م – ۴۲۴ ق )است سلسه نسب وی چنین است : ابو جعفر محمد بن ابو الحسن علی بن ابو جعفر محمد بن ابو الحسن علی بن ابو محمد عبیدالله بن ابو یحیی احمد الشعرانی بن ابو الحسن علی العریضی بن الامام صادق علیه السلام می‌باشد .

شهر : یزد
نوع جاذبه : فرهنگی
آدرس محل: یزد بلوار نواب صفوی

باغ دولت آباد یکی از باغ‌های معروف ایرانی است که در زمان محمد تقی خان (دوره زندیه) طراحی و ساخته شده است. این باغ از قناتی به همین نام مشروب می‌شود و جریان آب در باغ استخوان بندی طراحی آن را تشکیل می‌دهد.

شهر : یزد
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: 15 کیلومتری جنوب شرقی یزد - منطقه صفائیه - کوه دخمه

دخمه مکانی است که زرتشتیان، مردگان را بر طبق آداب دینی در آن می‌نهادند اما از وقتی که به دفن کردن در گورستان پرداخته اند، استفاده از دخمه متروک شده است.

شهر : یزد
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: یزد محله فهادان خیابان گل سرخ

مدرسه ضیائیه یاهمان زندان اسکندر که بدین نام معروف است در سال ۶۳۱ هجری قمری توسط ضیاءالدین حسین رضی بنا گردید و در سال ۷۰۵ هجری قمری توسط پسرانش مجد الدین حسن و شرف الدین علی تکمیل شد.

شهر : یزد
نوع جاذبه : موزه
آدرس محل: یزد، خیابان آیت‌الله کاشانی، روبروی پارک هفت تیر

عمارت قصر آیینه ( موزه آیینه و روشنایی ) با مساحت کل ۸۱۷۴۰ و زیر بنای آن ۸۳۷ می‌باشد و در باغی بسیار زیبا و مشجر در شهر یزد، خیابان آیت‌الله کاشانی، روبروی پارک هفت تیر واقع شده‌است. این ساختمان مهمانخانه خصوصی یکی از متمولان یزدی بوده است‌. که در سال ۱۳۲۰ توسط صراف زاده ساخته شد.

شهر : یزد
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: یزد خیابان امام خمینی میدان سلمان فارسی

مجموعه امیر چخماق، یکی از شاخص‌ترین مجموعه‌های تاریخی شهر یزد است که تقریباً در وسط بافت قدیمی شهر واقع شده و یکی از نقاط مهم یزد محسوب می‌شود.

شهر : یزد
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: یزد محله فهادان خیابان امام خمینی(ره) خیابان سید رکن الدین

مسجد جامع یزد از دیدنی‌های بی بدیل و تاریخی استان یزد می‌باشد که به شیوه یک ایوان در دل کویر می‌باشد و در طی حدود ۱۰۰ سال و سه دوره بنا شده‌است. می‌گویند بنای اصلی آن به ساسانیان برمی‌گردد.

شهر : یزد
نوع جاذبه : موزه
آدرس محل: یزد، خیابان قیام، موزه آب

موزه آب یزد، اردیبهشت ماه سال 1379 توسط شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد، در شهرستان یزد افتتاح گردید. این موزه در یکی از ارزشمندترین آثار معماری سنتی یزد به نام خانه کلاهدوزها واقع شده است.

شهر : یزد
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: یزد ابتدای بزرگراه یزد -تفت

پارک کوهستان یزد از پر رونق‌ترین فضاهای سبز شهری یزد است که در مسیر جاده تفت به یزد ایجاد شده است. در وسط این پارک حوض بزرگیست که آب نمای آن در شب جلوه‌ی زیبایی به آن می‌بخشد. این پارک زیبا دارای امکانات زیادی ازجمله :دریاچه مصنویی زیبا , شهربازی , محل چادر زدن مسافرین، آلاچیقهای زیبا جهت روزهای آفتابی، چمن کاری ودرخت کاری کل محوطه، پیست اسکیت، پیست موتورها و ماشینهای کوچک، امکانات قایق سواری دردریاچه، آبشار مصنوعی همراه جویهای آب زیبا، بوفه، محل پارک ماشینها وبسیاری از امکانات لازم برای مسافرین و سکنه شهر یزد میباشد .