در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

شهر : کیش
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: جزیره کیش میدان حریره خیابان درخت سبز

یکی از روش‌های ذخیره آب آشامیدنی در قدیم الایام در جزیره کیش، ساخت آب‌انبار بوده است.آب‌انبار حوض و یا استخر سرپوشیده‌ای است که برای ذخیره آب معمولاً در زیر زمین ساخته می‌شود .

شهر : کیش
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: جزیره کیش خیابان فردوسی، جنب پارک آهوان، ساختمان کانون هنر

خلیج فارس از حیات آبزی بسیار متنوعی برخوردار است. سیاحتگران در هر گوشه ساحل، می‌توانند انواع ماهی‌ها و دیگر آبزیان را که برخی از آن‌ها بسیار عجیب به نظر می‌رسند، در داخل آب‌های شفاف تماشا کنند.

شهر : کیش
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: جزیره کیش اسکله بزرگ تفریحی کیش

اسکله تفریحی،در کنار ساحل زیبای کیش و عرشه ای چوبی که شما را به سمت آبهای نیلگون خلیج فارس هدایت می‌کند و جای مناسبی برای پیاده روی و گردش می‌باشد.

شهر : کیش
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: کیش - خیابان ساحل

این بازار یکی از بهترین مراکز خرید در جزیره کیش می‌باشد که با بهترین مصالح ساختمانی ساخته شده است . این بازار دارای صد و هشت غرفه می‌باشد که تقریبا همه این غرفه‌ها به سیستم‌های صوتی مرکزی ، سیستمهای خنک کننده مرکزی ، تلفن و محیط سبز و پارکینگمجهز اند . طراحی هدایت خریدار و مشتری , معماری داخلی با نمایی بسیار عالی را با نمایی آشنا در جزیره زیبای کیش مبدل ساخته است.

شهر : کیش
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: کیش - خیابان سنایی

در این بازاربیشتر پوشاک زنانه عرضه شده و کمتر در آن فروش سایر محصولات خانگی مشاهده می‌شود. زمینه فعالیت غرفه‌ها پوشاک، کیف و کفش، بهداشتی و آرایشی، اسباب بازی، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، مواد غذایی، خرازی ومشاور املاک می‌باشد.

شهر : کیش
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: کیش - خیابان هامور

بازار صفین، معروف به بازار عرب‌های کیش، کهن‌ترین بازار جزیره کیش می‌باشد که از سال‌های دور تا کنون مرکز خرید بومیان جزیره کیش بوده است.

شهر : کیش
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: کیش -میدان مرجان

بازار مرجان کیش نسبت به دیگر بازارهای جزیره از مرکز شهر دورتر بوده و در نزدیکی پارک دلفین‌ها و هتل‌های شباویز و سیمرغ و کوثر قرار دارد. بیشتر اجناس ارائه شده در بازار مرجان پوشاک می‌باشد و نسبتا از قیمت‌های مناسبی هم برخوردارند.

شهر : کیش
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: کیش- بلوار مروارید

این بازار با ظاهری بسیار زیبا و برگرفته از بناهای دوره هخامنشی بنا شده و دارای دوازده درب ورودی و هشت بازارچه می‌باشد که هر کدام با اسم‌های ایرانی، آپادانا، پرسپولیس، پاسارگارد، پارس، بیستون، ایران، تیسفون و آریا مشخص شده اند.

شهر : کیش
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: کیش - خیابان فردوسی

در مرکز تجاری کیش اغلب مارک‌های معروف را می‌توان یافت که شامل چهارصد و هفتاد و نه واحد تجاری می‌باشد. قیمت اجناس در این مرکز بالا می‌باشد و با بازار پردیس ۲ از نظر قیمت همسان می‌باشد.

شهر : کیش
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: کیش - خیابان سنایی

بازار مریم نخستین بازار جزیره کیش بعد از انقلاب و تنها بازار رو باز این جزیره می‌باشد. اولین چیزی که در مورد این بازار نظر هر کسی رو به خودش جلب می‌کند، نمای متفاوت آن که ترکیبی از نمای سنتی و سازه‌های چوبی و گلکاری‌های زیبای آن می‌باشد. بازار مریم پنجاه و دو غرفه فعال دارد که زمینه‌های پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و خدمات مسافرتی و … فعالیت می‌کنند.

شهر : کیش
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: کیش - خیابان میر مهنا

این بازار بلافاصله پس از اعلام جزیره کیش به عنوان یک منطقه آزاد احداث شد. بافت این قسمت از جزیره با بافت قسمت توریستی متفاوت است و نزدیکترین قسمتهای دیدنی به این بازار سواحل پارک و اسکله میرمهنا و بازار عربهای جزیره کیش می‌باشد.

شهر : کیش
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: کیش - خیابان فردوسی

بازار بین‌المللی پانیذ یکى از بازارهای پرطرفدار جزیره کیش می‌باشد. این بازار در دو طبقه، ارایه کننده انواع مختلفی از اجناس شامل فروشگاه‌های مختلف کیف، کفش، پوشاک، وسایل صوتی و تصویری، انواع تلفن‌های همراه، ساعت، مکمل‌های غذائی، انواع شکلات و قهوه، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، لوازم تزئینی و دکوری، کافی‌شاپ و کافی‌نت می‌باشد که تقریبا نیمی از غرفه‌های موجود در بازار پانیذ به فروش پوشاک اختصاص یافته و بقیه غرفه‌ها اجناس مختلف مانند لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، اسباب بازی، لوازم سفر و … را ارائه می‌کنند.

شهر : کیش
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: کیش - خیابان فردوسی

در این بازار انواع کالاها مانند لباس، کیف و کفش، لوازم منزل، لوازم صوتی و تصویری، اجناس تزئینی، لوازم بهداشتی و آرایشی، شکلات و … به فروش می‌رسد. همچنین به منظور تشویق و ترغیب مسافران و خریداران، هر شب مراسم قرعه کشی با برنامه‌های شاد و ارائه جوایز نفیس به برندگان اجراء می‌گردد. بازار پردیس یک از جهت وسعت، زیبایی و کیفیت و تنوع اجناس ارائه شده از بهترین بازار‌های کیش به شمار می‌اید.

شهر : کیش
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: جزیره کیش باغ پرندگان

باغ پرندگان کیش، یکی از زیبا‌ترین جاذبه‌های گردشگری این جزیره است. مراحل راه اندازی باغ پرندگان به وسعت ۳ هکتار از سال۱۳۸۰ آغاز شد و هم اکنون روزانه ۵۰۰ گردشگر از این باغ دیدن می‌کنند.

شهر : کیش
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: حد فاصل جزیره کیش و لاوان

این جزیره سرزمینی هموار و تقریباً بدون عارضه طبیعی است. بلندترین نقطه آن بیست و نه متر و بزرگترین قطر آن هفت و نیم کیلومتر است. این جزیره از یک رشته ارتفاعات کوتاه پوشیده است و کرانه‌های آن با شیب ملایمی به دریا منتهی می‌شوند. مجاورت با دریا، اغلب موجب بالا رفتن میزان باران و رطوبت میشود.

شهر : کیش
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: جزیره کیش مجموعه درخت سبز

یکی از عواملی که سیاحت‌کنندگان را به دره پرتغالی‌ها می‌کشاند، هیبت افسانه‌ای درخت سبز است.درخت سبز کهنسال‌ترین درخت «لور» جزیره است و احتمالا بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد. بر شاخه‌های این درخت، گره هایی با نخ یا پارچه زده شده است که در نگاه اول آن را به نوعی مقدس می‌نمایاند.

شهر : کیش
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: جنوب غربی جزیره کیش

روستای باغو یکی از مناطق با بافت سنتی، واقع در جنوب غربی جزیره است که در حال حاضر چند خانوار دامدار در آن زندگی می­کنند. در بین بومیان، حاصل خیزی این منطقه معروف است.

شهر : کیش
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: منطقه در سه مایلی جنوب جزیره کیش

ساترن کرک یا شکاف جنوبی از دیگر سایت‌های غواصی در اطراف کیش می‌باشد که بسیار زیبا بوده ،اما به دلیل دوری نسبی ، ملاقات کننده کمتری دارد.

شهر : کیش
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: ساحل جزیره زیبای کیش

یکی از بی نظیرترین دیدنی‌های کیش، ساحل زیبای آن است . ساحلی نقره ای، آفتابی درخشان، آسمانی آبی، آبهایی نیلگون، هوایی پاک و آرامشی بی نظیر، جزیره کیش را به مروارید خلیج فارس تبدیل کرده است.

شهر : کیش
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: شمال جزیره کیش در کنار مجموعه ورزشی المپیک

شهر باستانی حریره واقع در بخش کیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است.

شهر : کیش
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: کیش دهکده المپیک

قنات کیش بیش از 2500 سال قدمت دارد و از آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می‌کرده ولی اکنون به یک شهر زیر زمینی شگفت انگیز بدل شده که بیش از 10000 متر مربع وسعت دارد.

شهر : کیش
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: جزیره کیش اسکله تفریحی

یکی از دیدنیهای جزیره کیش قایقهای کف شیشه ای هستند . آب‌های اطراف کیش محل زندگی انواع موجودات دریایی نظیر مرجان‌ها ماهی‌های تزیینی و خوراکی توتیاها خرچنگ‌ها ستاره‌های دریایی و ... است .

شهر : کیش
نوع جاذبه : تاریخی

پارک آهوان یکی از معدود نقاط بکر و دارای پوشش گیاهی مناسب جزیره کیش بود که چندین راس آهو، یک قلاده شیر، یک قلاده خرس، میمون‌های سنجابی و چند قطعه پرنده را در خود جای داده بود.

شهر : کیش
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: جزیره کیش پارک دلفین

مجموعه تفریحی پارک دلفین با مساحتی حدود ۱۰۰ هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش قراردارد. مجموعه شامل فضای سبز با انواع گونه‌های مختلف گیاهی، باغ پرندگان و اولین و تنها دلفیناریوم در ایران است. در دلفیناریوم این مجموعه گونه‌های مختلفی از پستانداران دریایى از جمله دلفین، شیر دریایى شمالى، شیر دریایى جنوبى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن نگهداری می‌شوند و بازدیدکنندگان می‌توانند از هنرنمایی آنان که توسط مربیان ایرانی تربیت می‌شوند دیدن کنند. در مجموع ۲۱ پستاندار دریایى در استخرهایى با حجم ۱۸۰۰۰ متر مکعب پر شده از آب دریا نگهدارى می‌شوند.

شهر : کیش
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: جنوب شرقی جزیره کیش

یکی دیگر از پارک‌های زیبا و ساحلی جزیره کیش که مناسب برای در کنار هم بودن خانواده هاست ، پارک ساحلی سیمرغ می‌باشد.