در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی

آب انبار کلار یکی از آب انبارهای یزد است که هنوز قابل استفاده است و طراحی ویژه آن باعث می شود مسافران و خستگان راه به راحتی به آب دست یابند و خستگی به در کنند. اغلب تورهای گردشگری بازدید از این مکان را در اولویت بازدی از آثار میبد قرار می دهند.

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی

کبوتر خانه ها مکانهای جالب هستند که علاوه بر اینکه یک سازه برای آشیانه پرندگان شمرده میشده مکانی بوده که از آن کودهای کشاورزی استخراج می شده است. کبوتر خانه میبد مکانی زیبا و جالب توجه است که نظر مسافران تورهای گردشگری را به خود جلب میکند و ساعاتی مسافران را مهمان این بنای جالب استوانه ای میکند.

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی

چاپارخانه میبد که قدمت آن به زمان قاجار برمی گردد مکانی در نزدیکی کاروانسرای عباسی است و نزدیکی به این مکان سبب شده است که جز مکانهای پر بازدید تورهای گردشگری و سیاحتی شهرستان میبد باشد.

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی

خانه سالار یکی از خانه های اعیان نشین شهرستان میبد است که وجود معماری جذاب و دیدنی و درختان سرسبز میوه و حیاط و حوض آب آن لحظات خوشی را در این مکان برای مسافران تورهای گردشگری رقم میزند و بازدید از این مکان خالی از لطف نیست.

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی

فرودگاه انگلیسی ها که مربوط به دوران پهلوی است مکانی دور از دسترس است که توسط انگلیسی ها به عنوان فرودگاه استفاده می شده است. بازدید از این مکان توسط تورهای گردشگری ومسافران به دلیل وجود نکات جالب توجه اقامتی و سیاستی به مسافران تورهای گردشگری توصیه می شود.

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی

قلعه مهرجرد یک بنای تاریخی و جذاب است که در کنار سایر آثار تاریخی شهر میبد خودنمایی می کند و با وجو خشت وگلی بودن چشم مسافران تورهای گردشگری را به خود خیره میکند.

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی

کاروانسرای رباط شاه عباسی میبد یک مکان تاریخی است که اکنون کاربری آن به روز شده و برای استفاده مسافران و تورهای گردشگری به بخشهای کتاب خانه، موزه و کافی شاپ مجهز شده است که استفاده از آن لحظات دلنشینی را رقم می زند.

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی

یخچال گنبدی میبد یک مکان تاریخی با کاربری نگهداری آب و یخ در زمستان و تابستان در شهرستان میبد است که تورهای گردشگری در فاصله کمی از کاروانسرای عباسی و آب انبار کلار می توانند از آن بازدید کنند.

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی

مسجد جامع میبد یک بنای مذهبی و تاریخی است که در طول دوران متفاوت توسعه یافته است و این امر از نظر تاریخی در کنار گوشه این مسجد نمود دارد . بسیاری از مسافران که به همراه تورهای گردشگری و یا انفرادی به میبد سفر می کنند از این مکان تاریخی بازدید می کنند.

شهر : میبد
نوع جاذبه : تاریخی

نارین قلعه یک قلعه تاریخی است که مربوط به دوران آل مظفر است و ویژگی های منحصر به فرد آن و جذابیت در آثار و بناهای این قلعه بسیار دیدنی است که مسافران تورهای گردشگری و سیاحتی در بازدید از این قلعه به این امر تاکید کرده اند.