در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر

ساروکلا روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر می‌باشد. این روستا در میان روستاهای کوتنا ، افراکتی، لرم تلوک، جمنان، جوکی محله و چاله زمین محصور می‌باشد . این روستا در کوهساران واقع شده است و طبق آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج انجام شده ، جمعیت آن دو هزار و چهارصد و هفتاد نفر و هفتصد و نه خانوار بوده‌است.

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : مذهبی
آدرس محل: قائم شهر، روستای چمازکتی

بقعه این سید در انتهای روستای هردورود قائمشهر واقع شده است و فاصله ای تقریباً تا مرکز شهر قرار دارد، محیطی آرام در دل شالیزارها و باغ‌های مرکبات این روستا مامن این سید بزرگوار است. در 2 کیلو متری روستای چمازکتی قائم شهر در کنار خیابان هردرود به کروا واقع شده، دارای زیر بنای حدود 70 متر مربع و محوطه‌ای به مساحت تقریبی 5/1 هکتار می‌باشد که در میان گورستان قدیمی و فعلی محل و در میان درختان کهنسال واقع شده و اطراف آن زمین‌های کشاورزی قرار دارد. ساختمان بقعه دارای گنبدهای سنتی و ضریح منبت کاری شده است که در فهرست آثار باستانی به ثبت رسیده است.

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مرکز دهستان علی آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم شهر

در جنوب روستا و در مجاورت جنگل پس از پایان کشتزارها و باغات مرکبات در گوشه ای تالاب زیبایی قرار دارد که در آن درختان تنومند و بلندی دیده می‌شوند که قسمتی از تنه درختان وریشه آنها در آب است. این تالاب از تالاب‌های مهم استان مازندران است و فضای دلپذیری را در معرض دید قرار می‌دهد. طول تالاب 200 متر و عرض آن در حدود 150 متر است.

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: در روستای کرچنگ و 11کیلومتری شهرستان قائم شهر

" تالاب کرچنگ " یکی از تالاب‌های بسیار زیبای استان مازندارن می‌باشد. این تالاب در روستای کرچنگ و 11کیلومتری شهرستان قائم شهر ( بخش مرکزی ) واقع شده است. گفتنی است این روستا کوهستانی نیز 350 هکتار مساحت دارد ( که 60 هکتار آن شالیزار است ) و دارای مراتع و جنگل‌های انبوه می‌باشد.

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: جنوب‌شرقی قائم‌شهر

گردکوه شامل سه تپه بزرگ باستانی می‌باشد که بلند‌ترین آنها بیست و شش متر ارتفاع دارد و قدمت آن‌ها تا عصر آهن تخمین زده شده است. در کاوش‌های انجام شده در این منطقه گورستانی با قدمت دو هزار و پانصد سال پس از میلاد یافت شده است. این تپه در جنوب‌شرقی قائم‌شه واقع شده است .

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: در روستای افراتخت از توابع شهرستان قائمشهر

شالتماس نام جنگلی واقع در روستای افراتخت از توابع شهرستان قائمشهر می‌باشد که از نام شاه طهماسب گرفته شده است . شاه تهماسب دوم پس از اشغال اصفهان به دست محمود افغان و کشته شدن شاه سلطان حسین، برای مدتی، از ترس جان در تفرج گاه بهاری خود که در جنگل‌های تپورستان آن زمان (مازندران امروزی ) ساخته بود سکنی گزید .

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: هشت کیلومتری جاده قائمشهر به تهران در روستای برنجستانک

طول این سد دویست و چهل و دو متر، عرض آن ده متر و ارتفاعش از کف پی ، سی و دو متر می‌باشد و می‌تواند نه ملیون متر مکعب آب را در خود ذخیره نماید. این سد به منظور ذخیره سازی آب و استفاده از آن در مواقع کم آبی برای تامین آب در هزار و صد و بیست هکتار اراضی کشاورزی و شالیزارهای پایین دست سد، ساخته شده است .

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: جنوب‌شرقی شهرستان قائم‌شهر

دریاچه گل‌پل، در جنوب‌شرقی شهرستان قائم‌شهر، پس از روستای برنجستانک و سد خاکی زمزم در دل جنگل واقع شده است که دارای دو حوضچه مجزا می‌باشد. این دریاچه حدود پنج هزار و دویست مترمربع مساحت دارد و عمق آن از یک تا پنج متر می‌رسد .

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: 17 کیلومتری شهرستان قائم شهر

روستای سیدابوصالح پیشتر به نام مله خوانده می‌شد ، به علت بارگاه مطهر امامزاده سیدابوصالح (ع) بن زید بن موسی بن جعفر(ع) هم اکنون روستا نیز به همین نام خوانده می‌شود. این روستا در گذشته‌های دور شهری به نام کالیج بوده است که در هجوم و گریز‌ها و شاید هم بلایای طبیعی از بین رفته و جز اثری ناچیزی نمانده است.

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: شش کیلو متری جنوب شرقی شهرستان قائمشهر

روستای کوتنا از توابع بخش مرکزی شهرستان قائمشهر به شمار می‌آید . روستای زیبای کوتنا ( کوه تنها ) در فاصله شش کیلو متری جنوب شرقی شهرستان قائمشهر واقع شده است. قرارگرفتن شالیرزارها و دشت در جلوی این روستا ، زیبایی چشم نوازی به آن بخشیده است . جمعیت این روستا طبق آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج صورت گرفت هزار و دویست و بیست و یک نفر و سیصد و سی و شش خانوار اعلام شده است .

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: در دهستان شیرگاه ، شهرستان قائم شهر

منطقه خیبوس در دهستان شیرگاه ، شهرستان قائم شهر قرار دارد . گفته می‌شود که "خی بوس" به جایی می‌گویند که زمین رانش پیدا کرده و باز شده است و این اتفاق در اینجا حدود دهه چهل اتفاق افتاده است ولی از کم و کیف آن اطلاعی در دست نیست.

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: ۱۰‬ کیلومتری قائمشهر

پارک جنگلی تلار قائمشهر در ۱۰‬ کیلومتری قائمشهر و با وسعت ‪ ۱۵‬هکتار از لحاظ رتبه بندی سازمان میراث فرهنگی، در رده محلی قرار گرفته است. این پارک زیبا در حدود ۷ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد ، در انتهای مسیر موسوم به جاده نظامی واقع شده است و به عنوان یک منطقه تفریحی و سیاحتی جزو یکی از مناطق ‪۶۰‬ گانه گردشگری استان مازندران به شمار می‌‌رود.

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: در منطقه روستای پایین لموک شهرستان قائم‌شهر

پارک نمونه گردشگری پایین لموک که بزرگترین پارک نمونه گردشگری روستایی کشور محسوب می‌شود در فروردین سال هزار و سیصد و هشتاد و نه در منطقه روستای پایین لموک شهرستان قائم‌شهر به بهره برداری رسید. این پارک روستایی در کیلومتر یک جاده بین شهری قائم شهر به ساری و در روستای پایین لموک و در ضلع شرقی شهرستان قائمشهر قرار دارد.

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: درخیابان کارگر، جنب اداره کشاورزی قائمشهر

پارک ولیعصر درخیابان کارگر، جنب اداره کشاورزی قائمشهر قرار دارد . این پارک در سال هزار و سیصد و پنجاه و هشت با مساحتی حدود بیست و هشت هزار مترمربع موردبهره برداری قرار گفت که در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج نیز مرمت شده است . این پارک از کهن‌ترین پارکهای سنتی قائم شهر به شمار می‌آید ، از نظرجغرافیائی و فنی از جایگاه ممتازی برخوردار می‌باشد.

شهر : قائم شهر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: در روستای واسکس قائمشهر و در کنار امامزاده زکریا

چشمه هزارون در روستای واسکس قائمشهر و در کنار امامزاده زکریا واقع شده است . به عبارتی یک جاده فرعی از مسیر اصلی تهران ـ شمال منشعب شده و به طرف شرق ادامه یافته و پس از حدود یک و نیم کیلومتر به روستای واسکس قائم شهر می‌رسد. چشمه هزارون با دبی آب یک و نیم لیتر در ثانیه در مجاورت امامزاده زکریاقرار گرفته است.