در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: 43 کیلومتری شرق طالقان - روستای آسکان

سراسر این آبشار در زمستان پر از قندیل‌های یخی بسیار زیبا می‌شود که جلوه خاصی از طبیعت به خود می‌گیرد. مسیر دسترسی به این آبشار ناهموار بوده و همراه داشتن امکانات کوهنوردی الزامی است. علاوه بر آبشار آسکان در دره‌های اطراف روستای جوستان نیز آبشارهای فصلی جوستان گزارش شده که در دسترسی به آن‌ها وسایل مناسب کوهنوردی را می‌طلبد.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: هفت کیلومتری شمال شهرک طالقان - شرق روستای جزینان

ارتفاع این آبشار دو پله ای و زیبا در حدود پنجاه متر است.آثار گسل بزرگی در صخره‌های اطراف آبشار به خوبی مشهود است.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: ۲۵ کیلومتری غرب شهرک طالقان - ۴ کیلومتری شمال غربی روستای سوهان

این آبشار در میان اهالی روستا به «چره» معروف است زیرا در گویش مردم روستای سوهان واژه چره به معنای آبشار و محلی است که آب از بالا به پایین می‌ریزد. البته اگر ارتفاع آب کم باشد، به آن چرنا می‌گویند.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: ۵ کیلومتری طالقان

آبشار کرکبود با ارتفاع ۱۵ متر از کوه‌های شمالی طالقان سرچشمه گرفته ودارای خروجی آب فراوانی است که پس از گذر از دره ای عمیق به رودخانه شاهرود می‌پیوندد.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : مذهبی
آدرس محل: طالقان - روستای جوستان

بقعه امامزاده هارون مربوط به دوره صفوی است و در شهرستان طالقان، روستای جوستان واقع شده است .وی هارون بن موسی فرزند موسی کاظم و برادر علی بن موسی است.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: 140 کیلومتری تهران - میراش

نسب ایشان به امام موسى کاظم (ع) مى رسد،مقبره این امامزاده در جنوب و در مدخل ورودی روستای میراش قرار دارد.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: 120 کیلومتری شمال غربی تهران - در جنوب رشته کوههای البرز

دریاچه و سد طالقان در حال حاضر اصلی‌ترین منطقه توریستی و گردش گردی دره طالقان می‌باشد. مخصوصا در پایان هفته و روزهای تعطیلی جمع زیادی از مردم شهرهای اطراف به این محل می‌آیند. در کناره سد مکان بسیار مناسبی برای ایجاد کمپ و ماهیگیری است. از ماهیهای این دریاچه میتوان به زردپر، قزل آلای رنگین کمان و کپور اشاره کرد.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: حاشیه جنوبی شهر طالقان - ۱۱ کیلومتری غرب روستای شهرک

طالقان رود، رودخانه مهم شهر طالقان است که از کوه‌های کندوان و کهار بزرگ در شمال تهران سرچشمه گرفته و با جهت شرق بهطالقان-رود غرب، پس از عبور از حاشیه جنوبی شهر طالقان و ۱۱ کیلومتری غرب روستای شهرک به رودخانه‌های اندج و الموت می‌پیوندد و در نتیجه پیوستن این رودها به طالقان رود، رودخانه پرآب شاهرود به وجود می‌آید.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: 10 کیلومتری طالقان - روستای ایستا

روستای ایستا شاید به جرات بتوان گفت مرموزترین روستای ایران است. در این روستا عروسی و عزا ندارند و مراسمی چون جشن تولد، سالگرد ازدواج و... برای آنان معنا و مفهومی ندارد.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: 152 کیلومتری تهران - بخش طالقان روستای میر

هوای خنک و دور از هرگونه آلودگی و صدا ، آبهای گوارای چشمه‌ها ، مناظر زیبای باغها ، کوهها و مزارع و مراتع در این روستا و همچنین ارتباط بیشتر با اقوام و دوستان موجب شده تا اهالی خصوصا در ایام تابستان جهت استراحت و تجدید قوا و تضمین سلامت خود به این روستا آمد و شد نمایند.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: شهرستان طالقان

کرکبود روستایی زیبا و کوهستانی در شهرستان طالقان است. در بخش بالا طالقان روستای کوچک زیبایی قرار دارد که به نام کرکبود نامیده می‌شود . روستای کرکبود در ارتفاع 2250 متری از سطح دریا قرار دارد و آب و هوای آن در تابستان معتدل و در زمستان سرد و خشک است. رودخانه کرکبود از کنار روستا عبور می‌کند.

شهر : طالقان
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: 20کیلومتری طالقان - روستای گته ده

در مرکز روستا دو خانه مخروبه وجود دارد که به نظر می‌رسد از خانه‌های اعیانی دوره قاجار بوده است . در میان خانه‌های ویرانه و در محل هایی از کوچه‌های روستا که بنا به ضرورت اهالی حفاری صورت گرفته سفالهای نخودی و قرمز و نقش استامپی و زیرلعاب از دوران تاریخی و مختلف اسلامی یافت شده اسکه همگی آنها حکایت از استقرار دایم جمعیت در این روستا می‌نماید .

شهر : طالقان
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: 90 کیلومتری کرج - حد فاصل روستای چیره و گته ده

منطقه لمبران یکی از نقاط باستانی حوزه طالقان بوده و با توجه به آثار و اشیا بدست آمده از این محوطه ، قدمت آن را حداقل به هزاره اول قبل از میلاد می‌رساند . این محوطه یکی از گورستان‌های پیش از تاریخ بوده و در حد فاصل میان روستای چیره و گته ده واقع شده است .