در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

شهر : ساری
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مازندران-ساری-روستای تیلک

تیلک، روستایی از توابع بخش چهاردانگه شهرستان ساری است ،تنها آبشار روستای تیلک، جلنگ جلینگ یا امداو است.
  2 

شهر : ساری
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: مازندارن-10کیلومتری ساری در منطقه ذغال چال -روستای طاهرده

باغ وحش ساری که به پارک حیوانات معروف است در ده کیلومتری ساری در منطقه ذغال چال در روستای طاهرده قرار دارد که یکی از جاذبه‌های تفریحی، توریستی و گردش گری استان مازندران به شمار می‌آید .

شهر : ساری
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: مازندران-ساری-خیابان جمهوری-جنب امام زاده یحیی

این برج آرامگاه سلطان زین العابدین فرزند میر بزرگ مرعشی آملی می‌باشد که در مجاورت امامزاده یحیی ساری در خیابان امازاده یحیی واقع شده است . زین‌العابدین بن کمال‌الدین مرعشی آملی یکی از شاهان مرعشیان تبرستان بود که پس از به قتل رساندن عبدالله به حکومت رسید و پس از چندی نبرد با عبدالکریم بن عبدالله، سرانجام با خوردن غذای سمی مادرش در سال هشتصد و نود و هفت هجری‌قمری کشته شد .

شهر : ساری
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: مازندران-40کیلومتری جنوب غرب شهر ساری در بخش دودانگه ساری- روستای رسکت

برج رسکت در شهرستان ساری، بخش دودانگه، روستای رسکت قرار دارد که متعلق به سده پنجم هجری قمری می‌باشد .

شهر : ساری
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مازنداران-ساری-روستای حمید آباد

تالاب حمید آبادکه در روستای حمید آباد واقع شده است که یکی از مکان‌های دیدنی استان مازندران به شمار می‌آید . برای رسیدن به این روستا باید مسیر دریای ساری به سمت خزر آباد را در پیش بگیرید تا به روستای حمید آباد برسید .

شهر : ساری
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: مازندران-میدان ساعت-خیابان 18 دی

قدمت حمام وزیری به دوره قاجار بر می‌گردد این حمام از نظر نوع معماری، مصالح و ویژگی‌های ساختمانی از ساختمان‌های دیدنی و مشهور مازندران محسوب می‌شود .

شهر : ساری
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مازندران-ساری-بخش چهار دانگه ی ساری

دریاچه الندان که به دریاچه پله ازنی هم معروف است در روستای الندان بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری قرار دارد که مساحتی بالغ بر هفده هکتار که در هنگام بارندگی به سی هکتار می‌رسد را دارا است .

شهر : ساری
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مازندران-10کیلومتری روستای چورت مابین فاصل ساری تا کیاسر

دریاچه میانشه در سال هزار و سیصد و هجده خورشیدی بر اثر زمین‌لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار دریاچه قرار دارد، بوجود آمده‌است. هنگام کاهش آب، پدیدار شدن باقیمانده درخت‌هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده‌اند منظرهٔ ویژه‌ای را ایجاد می‌کند.

شهر : ساری
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مازندران-ساری-65 کیلو متری جنوب ساری-جاده ساری ـ سمنان

عواملی مانند وجود جنگل انبوه جهت تهیه سوخت و زیستگاه مناسب برای چرای دام , کوهستانی بودن منطقه جهت امنیت و تهاجم در گذشته, وجود آب کافی , حاصلخیزی زمین و سرسبزی روستا و اطراف آن با توجه به اقلیم خاص منطقه از امتیازات بارز تشکیل یک زیستگاه انسانی مناسب در روستای اسکارد بوده است.

شهر : ساری
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: مازندران-ساری-روستای تیلک


شهر : ساری
نوع جاذبه : مذهبی
آدرس محل: مازندران-۱۵کیلومتری شمال ساری

روستای مرزرود در ۱۵کیلومتری شمال ساری قرار دارد، این روستا از دریا حدود 10 کیلومتر فاصله دارد و ازسمت غرب با روستای اکند و ازسمت شرق روستای سوربن و بهارآباد و از سمت شمال به روستای قادیکلا و جنوب هم به پنبه چوله محدود است.

شهر : ساری
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: مازندران-۷۰ کیلومتری جنوب ساری

روستای زیبای پاجی از شمال به مناطق جنگلی و رودخانه هشت رود و از جنوب به روستای میانا از شرق به جنگل و رشته کوههای البرز و از غرب به روستای جورجاده و جنگل نسوم منتهی می‌شود .

شهر : ساری
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مازندران-۴۵کیلومتری جنوب غربی ساری

سد سلیمان تنگه بـر روی رودخانه دودانگه از سرشاخه‌های رودخانه تجن مـازنـدران و در دامنه‌های شمالی سلسله جبـال البـرز و در محـل تنگه آهکـی موسوم به سلیمان تنگه در میان روستاهای افراچـال (دربالادست) و لولت(در پاین دست) احـداث شده و فاصله این محل از دهانه تجن در کناره دریای خزر 70 کیلومتر می‌باشد.

شهر : ساری
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: مازندران-22 کیلومتری ساری به سمت دریا

مجموعه تاریخی فرح‌آباد با وسعتی حدود سی تا چهل هکتار مجموعه‌ای از بناهای تاریخی مربوط به بقایای شهر قدیمی فرح‌آباد است که در بین راه ساری-فرح‌آباد قرار دارد.

شهر : ساری
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مازندران -25 کیلومتری ساری به طرف بابلسر

مجموعه تالابی سراندون و بالندون این مجموعه تالابی در جوار روستای سیدمحله در 25 کیلومتری ساری به طرف بابلسر قرار گرفته و دارای دو بخش جنوبی (سراندون) و شمالی (بالندون) است.

شهر : ساری
نوع جاذبه : مذهبی
آدرس محل: مازندران-22 کیلومتری ساری به دریا - روستای فرح آباد

مسجد فرح آباد قسمتی از مجموعه تاریخی فرح آباد به شمار می‌آید که در دوران صفویه با سبک معماری مکتب اصفهان بنا شده است .

شهر : ساری
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مازندران-95کیلومتری جنوب شرقی ساری

منطقه حفاظت شده دودانگه و چهاردانگه دارای گونه‌های گیاهی و جانوری بسیار زیادی می‌باشد و از نظر ویژگی‌های بوم شناختی نظیر آب و هوا،‏ توپوگرافی خاک و زمین شناسی متنوع است. حداقل ارتفاع این منطقه هشتصد متر و حداکثر آن دو هزار و هشتصد و شصت متر است.

شهر : ساری
نوع جاذبه : موزه
آدرس محل: مازندران-ساری-میدان ساعت-خیابان 18 دی

موزه و عمارت کلبادی عمارت کلبادی ، عمارتی زیبا و قدیمی در مرکز شهر ساری و در مجاورت خیابان انقلاب در محله آب انبار نو می‌باشد که به عنوان اداره کل میراث فرهنگی مورد بهره‌برداری قرار گرفته و به موزه تبدیل شده و جلوه ای دیدنی به خود گرفته است .

شهر : ساری
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: مازندران-۳ کیلومتری شرق شهرستان ساری و در کنار جاده ساری به بهشهر

پارک جنگلی شهید زارع در ۳ کیلومتری شرق شهرستان ساری و در کنار جاده ساری به بهشهر واقع شده است و به علت مجاورت با تپه‌های جنگلی کم ارتفاع در دامنه رشته کوه البرز، بسیار زیبا و چشمگیر است.

شهر : ساری
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مازندران-۱۰ کیلومتری جنوب شرق ساری

  1 

شهر : ساری
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: مازندران-محور ساری - سمنان کیلومتر 15 کیاسر سمنان روبروی پمپ بنزین حدود 4 کیلومتر به سمت شرق در مقابل چشمه

چشمه‌های باداب سورت در سال ۱۳۸۷ به عنوان دوّمین اثر طبیعی ملی ایران ثبت شد. در سال ۱۳۸۷، کوه دماوند، چشمه‌های باداب سورت و سرو ابرکوه به عنوان سه اثر طبیعی به‌وسیلهٔ سازمان میراث فرهنگی ثبت شدند.