در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

 IKEA
شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید

مرکز خرید IKEA دبی بزرگترين فروشگاه مبلمان‌ و اثاثيه منزل است. فروشگاه جديد IKEA چهار برابر بزرگتر از فروشگاه قديمي آن است که در فستيوال سيتي‌ دبي هموار گردد. از مهمترين و برجسته ترين مشخصات مرکز خرید که از بهترین مراکز خرید دبی میباشد وجود رستوران و غذا خوری و محیط باز برای خرید است.
  1 

شهر : دبی
نوع جاذبه : مدرن

آب‌نمای دبی در دریاچهٔ برج خلیفه (ساخت انسان) در کنار دبی مال ساخته شده است.این آب نما با موسیقی می‌رقصد و دارای بیش از ۶،۶۰۰ چراغ در ۲۵ رنگ متفاوت است و طول آن ۲۷۵ متر (۹۰۲ فوت) است و آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متر (۵۰۰ فوت) در آسمان پرتاب می‌کند. طراح آب‌نمای دبی یک شرکت آمریکایی به نام وت دیزاین است که آب‌نمای هتل معروف پلاژیو در شهر لاس وگاس را طراحی کرده است.
  1 

شهر : دبی
نوع جاذبه : تفریحی

آکواریوم دبی مال در مرکز خرید دبی مال قرار دارد و یکی دیگر از جاذبه های دبی به شمار میرود. آکواریوم دبی دارای بیش از 33000 ماهی، کوسه و گونه آبزی است. این آکواریوم دارای یک تونل است که بازدیدکنندگان می‌توانند از داخل آن آبزیان را تماشا کنند. این آکواریوم رکورد بزرگ‌ترین پنل آکریلیک جهان را در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسانده است و از برترین دیدنیهای دبی و جاذبه های گردشگری دبی میباشد. این آکواریوم بزرگترین آکواریوم خاورمیانه به شمار میرود.
  1 

شهر : دبی
نوع جاذبه : تفریحی

مهمانان و بازدیدکنندگان با استفاده از این اتوبوس به صورت معمولی می‌توانند در داخل شهر گشت تفریحی داشته باشند و سپس با همان اتوبوس و تغییرات کوچکی که در سیستماتیک آن ایجاد می‌شود و به اتوبوس آبی تبدیل میشود سفری مهیج روی رودخانه‌ی دبی را تجربه کنند.
  1 

شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: تقاطع خیابان رقه و عمر بن الخطاب

این مرکز در یک نوسازی ، تعداد فروشگاه‌های خود را در سال 2003 به 400 فروشگاه افزایش داده و مجموعه‌های دیگری نیز به این مرکز خرید، اضافه شده است. این مرکز با وسعتی حدود 90 هزار متر مربع در بر گیرنده بیش از 400 فروشگاه می‌باشد.

شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید

این مرکز خرید دارای دو طبقه است . از مهمترین و برجسته‌ترین مشخصات آن پسیت اسکی سرپوشیده آن است .فضای که خریداران می‌توانند وسایل خود را کنار گذاشته و با چوب اسکی ، لوژ ، اسنوبرد تفریح نمایند .

شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید

بازار طلا یکی از جاذبهٔ گردشگری شهر دبی و یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است که سالیانه تعداد زیادی از گردشگران از مناطق داخل و خارج امارات به سویش می‌شتابند. بازارها در دو سوی خور (دبی) از جمله جاذبه‌های شهر محسوب می‌شوند، این بازارها نه تنها به خاطر خرید و فروش و تجارت، بلکه به خاطر بازدید گردشگران از آنها، از رونق خاصی برخوردارند

شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید

بازار مدینه الجمیرا بازاری جذاب، رنگارنگ با معماری سنتی، محوطه و رستوران‌های سرباز در کنار دریاچه در جمیرای ساحلی قرار دارد. اینجا مکان عرضه ساخته‌های دستی و هنر‌های دست ساز است و از بهترین مراکز خرید دبی میباشد.

شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید

موئسس این بازار یک تاجر کویتى به نام مرشد العصیمی بوده است که در أوایل سال ۱۹۴۹ میلادی در این مکان بازار کوچکی ایجاد کرده است، لذا این بازار به نام (مرشد) نامگذاری شده است.

شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید

این بازار بخاطر داشتن برچسب قیمت بانرخ 10 تا 25 درهم ایرانیان زیادی را برای خرید سوقات به این بازار می‌کشاند. این بازار دارای چندین مجموعه فروشگاهی است که در کنار هم قرار گرفته اند،این بازار در منطقه کرامه شهر دبی واقع گردیده است.

شهر : دبی
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: دبی -خیابان جمیرا

این باغ وحش، خانه 320 گونه جانوری است. در بین آنان 248 پستاندار از جمله روباه، کفتار، شیر کوهی، شیر، پلنگ، بابون، شمپانزه، جاگوار، گوزن، خرس، خارپشت، زرافه وگوسفند بربری وجود دارد.

شهر : دبی
نوع جاذبه : مدرن

برج العرب دبی نه تنها یکی از شیک ترین هتل های دبی است، بلکه یکی از دیدنی ترین نقاط دبی به حساب می آید و سالانه گردشگران متعددی را به این مکان جذب می کند. ساختمان برج العرب برای اولین بار دبی را به عنوان قطبی تجاری گردشگری در خاورمیانه مطرح کرد.

شهر : دبی
نوع جاذبه : مدرن

برج خلیفه دبی که به نام برج دبی نیز شناخته می شود با ارتفاع 828 متر بلندترین سازه ساخت دست بشر است. ساخت این مجموعه در روز 21 سپتامبر سال 2004 شروع شد و در سال 2009 نمای بیرونی آن تکمیل شد. مراسم بازگشایی رسمی این آسمان خراش در روز 4 ژانویه سال 2010 برگزار شد. این برج بخشی از 2 کیلومتر مربع زمینی است که در خیابان شیخ زائد و در نزدیکی منطقه تجاری دبی قرار دارد و به مرکز شهر دبی معروف شده است.
  3 

شهر : دبی
نوع جاذبه : مدرن

برج دینامیکی دبی -Rotating Tower- که دارای 420 متر و 80 طبقه می باشد، اولين ساختمان كاملا گردان در دنيا می باشد که هر طبقه به طور جداگانه میچرخد. این برج با بودجه 330 ميليون دلار ساخته مي شود.

شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: تقاطع خیابان مرکز تجاری و خیابان خالد بن ولید

این مرکز زیبا در سه طبقه با زیربنایی حدود92 هزار متر مربع بنا شده است و بیش از 19 فروشگاه را در خود جای داده است. طبقه همکف اختصاص به پارکینگ اتومبیل‌ها دارد و طبقات اول و دوم آن مملو از فروشگاه‌های مختلف می‌باشد. شما بسیاری از مارک‌های معروف جهان را در این مرکز مشاهده خواهید کرد.

شهر : دبی
نوع جاذبه : تاریخی

بستکیه دبی تنها محله تاریخی دبی است که همچنان نیز مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. این منطقه در سال 1980 و در جریان حملات نظامی به آن تقریبا از بین رفت. بستکیه تنها منطقه ایست که چهره ای واقعی از مناطق امیرنشین، قبل از ورود تمدن جدید به آن، نشان می دهد. اولین ساکنین این منطقه تاجرانی از اهالی بستک ایران بودند که در اوایل قرن 19 در این مکان ساکن شدند.

شهر : دبی
نوع جاذبه : تفریحی

این اتوبوس‌ها هر یک ساعت و نیم یکبار از مقابل مرکز خرید وافی در منطقه بردبی حرکت می‌کنند و در طول مسیر در نقاط مختلفی توقف‌های کوتاهی دارند.دیدارکنندگان از دبی می‌توانند مناظر شهر را از طبقه دوم این اتوبوس‌های دوطبقه مشاهده کنند.

شهر : دبی
نوع جاذبه : تفریحی

می‌توان از درون بالن که به آرامی در هوا شناور است، هوای خنک سپیده دم را در حالی که در ارتفاع چند متری بر فراز ریگزار سرخ شناور هستید، لمس نموده و از تماشای مناظر شگفت انگیز زیرپایتان و آرامش موجود نهایت لذت را ببرید.
  1 

شهر : دبی
نوع جاذبه : تفریحی

تور صحرا دبی یکی از مفرح ترین تورهای دبی می‌باشد. آنچه تور صحرا را جذاب می‌کند، نشان دادن چهره واقعی کویر و زندگی بادیه نشینان به توریست‌ها و مسافران دبی می‌باشد. مدت زمان تور صحرا بنا به انتخاب فرد ممکن است بین چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد. در رایج‌ترین تور صحرا بازدید کنندگان حدود ساعت 3 یا چهار بعد از ظهر به طرف صحرا حرکت می‌کنند.

شهر : دبی
نوع جاذبه : تفریحی

تور هلیکوپتر از بهترین تفریحات دبی می باشد .در این تور هلیکوپتر بر بالای شهر پرواز می‌کند و بازدید کنندگان می‌توانند منظره منحصر بفردی را از صحرا، خط ساحلی و سواحل آن، مکانهای تاریخی، رودخانه دبی و پروژه‌ها را نظاره گر باشند.
  1 

شهر : دبی
نوع جاذبه : مدرن

هر یک از جزایر به شکل یک درخت نخل است که در صدر به یک هلال ختم می شود. شهرک تعدادی سازه مسکونی و مرکز تفریحی دارد. جزایر نخل در سواحل امارات متحده عربی در خلیج فارس واقع شده و 520 کیلومتر ساحل به شهر دبی اضافه افزوده است.
  1 

شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید

فستیوال‌های سالانه‌ی دبی در دنیا بسیار مشهور است. این کلان شهر به خوبی می‌داند که چگونه وقایع درجه یکی را برگزار کند. یکی از قابل توجه‌ترین وقایع سالانه‌ی دبی فستیوال خرید می‌باشد که ماه ژانویه برگزار می‌گردد. در این زمان فروشگاه‌های مهم و بزرگ، اجناس خود را با تخفیف ویژه ارائه می‌دهند. این موقعیت در فستیوال سورپرایز تابستان (Summer Surprises) که 10 هفته طول می‌کشد نیز تکرار می‌شود.

شهر : دبی
نوع جاذبه : مرکز خرید

حمرین سنتر‌ واقع در دیره یک مرکز خرید معروف برای میهمانان به شمار می‌آید و در حدود 80 فروشگاه، چندین رستوران و پارکینگ با ظرفیت 800 اتومبیل را ارائه می‌دهد .

شهر : دبی
نوع جاذبه : تاریخی

. این بنا در قرن نوزدهم ساخته شد و تا اواسط قرن نوزدهم مرکز قدرت امارات بود. سازنده خانه شیخ سعید المکتوم جد شیخ حاضر بود که از سال 1912 تا زمان مرگش در سال 1958 بر امارات حکومت کرد. مجلس امارات در این خانه برگزار می شد و تصمیمات مهم مملکتی در آنجا گرفته می شد

شهر : دبی
نوع جاذبه : مدرن

دبی مارینا قلب تپنده‌ جدید دبی است. برج‌های مدرن مسکونی همراه با تفرجگاه و هتل‌های لوکس، مغازه‌ها، بوتیک‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها در مارینا محصور شده است. دبی مارینا به فرودگاه بین المللی، باشگاه گلف امارات، دانشگاه امریکایی و پارک‌های صنعتی شهر و همچنین شهر رسانه دسترسی دارد؛ محیط ایده آلی برای یک آپارتمان لوکس در شهری اسکله ای.