در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : مذهبی
آدرس محل: بندر عباس - بلوار امام

" سید مظفر " از نوادگان امام موسی ابن جعفر علیه السلام می‌باشد که از زمان‌های دور مورد توجه عموم مردم مخصوصا مردم استان هرمزگان محسوب می‌شده و هر ساله پذیرای زائران بی شمار مشتاق خود می‌باشد.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : مذهبی

این امامزاده مورد توجه بسیاری از مردم قرار دارد به حدی که در گذشته زواری که از پاکستان و بنگلادش به زیارت حرم علی بن موسی‌الرضا در مشهد می‌رفتند ابتدا به زیارت این محل می‌آمدند.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: پنج کیلومتری جنوب شرقی جزیره لاوان

این جزیره یکی از کوچک‌ترین جزایر ایرانی خلیج فارس محسوب می‌شود به‌طوری که اگر در بلندترین نفطه آن بایستید و به اطراف نگاه کنید آب‌های اطراف جزیره را به راحتی می‌بینید. شیدور مساحتی برابر 98 هکتار دارد. . از روی تصاویر ماهواره‌ای این جزیره ذوزنقه شکل به نظر می‌رسد. این جزیره یکی از زیباترین جزایر مرجانی خلیج فارس است که دارای غروب دریایی است.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: 8 کیلومتری بندر عباس - ورودی خلیج فارس

هرمز، جزیره‌ای بیضی شکل است که نوعی گنبد نمکی می‌باشد و مساحت آن به حدود چهل و دو کیلومتر مربع می‌رسد. این جزیره را به دلیل موقعیت جغرافیایی اش و مجاورت آن با تنگه هرمز، کلید خلیج فارس می‌نامند. به همین دلیل است که آن را در طول تاریخ، از نظر راهبردی و بازرگانی از اهمیت خاصی برخوردار ساخته‌است.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: بندر عباس، خیابان امام موسی صدر، نرسیده به چهار راه سازمان

مام گپ بزرگترین حمام شهر بندرعباس و از بناهای دوره قاجاریه می‌باشد که تا اواخر دهه پنجاه از آن استفاده می‌شده است . این حمام از دو قسمت زنانه و مردانه تشکیل شده و مصالح آن سنگ ، آجر با ملات ساروج ، گچ و در دهه اخیر سیمان بوده است .

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: جاده ارتباطی بندرعباس به سیرجان ، شهرستان سیاهو ، جاده فرعی روستای سیخوران

دره جاماش در نزدیکی رود جاماش قرار دارد ، گفتنی است این رودخانه از کوه‌های هماگ سرچشمه می‌گیرد و پس از پیوستن با چندین رودخانه کوچک با نام رود جلابی ، به خلیج فارس می‌ریزد.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: ٨٠ کیلومتری بنر عباس - روستای درگز

در خرسین قندیل‌های نمکی متعددی می‌بینیم که جزء جدا ناشدنی این غار زیبا و بکر هستند. لازم به ذکر است جریان آب شوری در غار وجود دارد که در فصل زمستان و بارش‌های شدید دارای سرعت نسبتا زیادی به سمت خارج غار می‌باشد. همچنین به علت ریزشی و ناپایدار بودن دیواره‌های غار و بطور کلی محیط این گنبد نمکی بازدید از غار در فصل هایی که با بارش شدید همراه می‌شود به هیچوجه توصیه نمی‌گردد.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: بخش فین شهرستان بندر عباس

قدمت قلعه را از روی سفال‌های کشف شده می‌توان به قرون میانه اسلامی نسبت داد. و یا به صورت دقیق‌تر مصادف با دوره ایلخانی و تیموری. این بنا تا دهه‌های اخیر هم مورد استفاده خان‌های منطقه بوده است. در حاشیه قلعه و بر روی دامنه تند آن الحاقاتی از سده اخیر با اسکلت فلزی و آجر و سیمان و کاشی دیده می‌شود که در دوره‌های بعد به فضای قلعه اضافه شده است.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: بندر عباس - بخش مرکزی

بندر سورو که امروزه محله ای در بندر عباس می‌باشد ، از دوره هخامنشی مسکونی بوده و همچنان رونق دارد ، علت توجه بازرگانان آن زمان به این بندر و قریه کوچک دو دلیل اصلی داشت ، یکی به دلیلنزدیکی به هرمز و دیگری در مسیر راه تجاری فارس به هرمز واقع بود به همین دلیل اهمیت خود را در دوره‌های پس از این نیز از دست نداد.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : مذهبی
آدرس محل: ندر عباس - نبش بلوار طالقانی

مسجد جامع دلگشا ، در محله دلگشا در کناره خیابان ساحلی بندر عباس، نبش بلوار طالقانی قرار دارد. ظاهرا بنای قدیمی مسجد در سال 175 ه.ق توسط زین العابدین ابوالقاسم اوزی بنا شده و در حدود سال 1354 خورشیدی به غیر از بخشی از شبستان آن کاملا تجدید بنا شده و گسترش یافته است.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : مذهبی
آدرس محل: بندر عباس - بلوار امام خمینی-محله اوزی‌ها

این مسجد بر روی صفه ای به ارتفاع 1/5 متر بنا گردیده و مشتمل بر صحن،ایوان، شبستان ستوندار ، ماذنه و شبستان زمستانی است .

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: بندر عباس - بلوار امام خمینی، رو به روی بازار روز

هندوها پیروان مکتب برهمنى (کسانى که به خدایان برهما، ویشنو و تسیوا معتقدند) هستند و این معبد بنابر تحقیقات به عمل آمده متعلق به خدایان ویشنو است. ساختمان این معبد، در سال 1310 هجری قمری، در زمان حکومت محمد حسن‌خان سعد‌الملک ساخته شده است. اساس ساختمان این معبد عبارت است از یک اتاق چهارگوش میانی که روی آن گنبدی قرار گرفته است.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: شمال بندرعباس

منطقه حفاظت شده گنو در شمال بندرعباس با آب و هوایی مطبوع سرزمینی کوهستانی، از جمله مناطقی می‌باشد که کمتر شناخته شده‌اند و از نظر آب و هوایی با فضای مرسوم و معمول متفاوت است .

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : موزه

موزه بزرگ مردم شناسی خلیج فارس در زمینی به مساحت تقریبی ۲۵ هزار متر مربع است . این موزه به دلیل قرار گرفتن در سایت تاریخی و ثبت شده برکه‌های باران ، پتانسیل‌های ارزشمندی برای ایجاد یک پارک موزه ای فعال در بندرعباس به وجود آورده است.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : موزه
آدرس محل: بندر عباس - بلوار پاسداران

این موزه که در محوطه تاریخی برکه‌های باران بناشده، اسفند ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و شش افتتاح شد. موزه مردم‌شناسی خلیج‌فارس در سه طبقه با زیربنای دو هزار و چهارصد متر مربع ساخته شده که طبقه همکف دارای فضای عمومی، خدماتی، کتابخانه تخصصی و نمایشگاه می‌باشد . طبقه دوم به بخش مردم شناسی اختصاص داده شده که شامل بخش بازار سنتی، آزادسازی قلعه هرمز، صید و صیادی می‌باشد. طبقه سوم نیز شامل بخش‌های باستان شناسی است که به غنای فرهنگی، تاریخی استان هرمزگان پرداخته شده‌است.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : موزه
آدرس محل: بندر عباس - خیابان دلگشا

این حمام تنها حمام باقیمانده قدیمی شهر بندر عباس است , قدمت این حمام به دوره قاجاریه می‌رسد و تاریخ احداث آن اواخر قرن 13 ه . ق است .

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: پنجاه کیلومتری غرب بندرعباس

پل تاریخی لاتیدان که به طولانی‌ترین پل تاریخی کشور نیز معروف است در سال هزار و سیصد و هفتاد و دو بر اثر وقوع سیلاب در نزدیکی روستای نیم کار شهرستان خمیر از خاک بیرون آمد.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: 34 ‏کیلومتری شمال شرقی بندرعباس، در کنار راه بندرعباس _سیرجان

مجتمع تفریحی توریستی گنو امکانات زیادی از جمله 300 متر مربع استخر بهداشتی آبگرم برای تفریح مردم دارد که از خواص متعددی برای امور درمانی برخوردار است. از آب این چشمه، جهت آبیاری نخلستان و استحمام استفاده می‌شود. آب چشمه گنو از دسته آبهای گوگردی خیلی گرم، کلر و سولفات، کلسیک گوگردی محسوب می‌شود.

شهر : بندرعباس
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: بندر عباس - بلوار طالقانی

ن ساختمان گمرک قدیمی و تاریخی شهر بندرعباس و محل تجارتخانه داخلی و خارجی بوده است که قدمت آن به دوران صفویه بر می‌گردد. این عمارت در کنار اسکله قدیمی بندرعباس در بلوار طالقانی واقع شده است .