در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

شهر : اهواز
نوع جاذبه : مرکز خرید
آدرس محل: اهواز - خیابان نظامی(نظری‌پور) بین خیابان نادری و امام خمینی (ره)

این بازار که وجه تسمیه آن نام یکی از شیوخ طوایف عرب اهواز در زمان قاجار بود، از مهمترین مراکز خرید شهر به شمار می‌آمد. قدمت این بازار به بیش از یک قرن می‌رسد.

شهر : اهواز
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: 40 کیلومتری شمال غربی اهواز

استان خوزستان یکی از پرتالاب‌ترین استان‌های کشور است که تالاب بام دژ در 40 کیلومتری شمال غربی اهواز از جمله این تالاب‌ها می‌باشد. این زیستگاه آب شیرین 4000 هکتار وسعت دارد و در کنار روستاهای مزرعه، بام دژ، سادات طواهر، سید جاسم و همچنین سد شاوور، کانال توانا و خط آهن اهواز– اندیمشک قرار گرفته است.

شهر : اهواز
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: اهواز- میدان شهدا- خیابان ساحلی

خانه معین التجار یا خانه شیخ خزعل، مربوط به دوره قاجار می‌باشد و در شهر اهواز، استان خوزستان، کنار پل سفید واقع شده. در دوره قاجار که کار کشتیرانی تجاری در رود کارون از خرمشهر به اهواز و بالعکس رونق یافت، شخصی به نام معین التجار که یک بازرگان سرشناس بوشهری بود این خانه را با همکاری شخصی به نام محمد حسن خان سعدوالدوله بنا نمود

شهر : اهواز
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: اهواز-

این رود با درازای ۹۵۰ کیلومتر طولانی‌ترین رودی است که تنها در داخل ایران قرار دارد و همچنین تنها رود ایران است که بخشی از آن قابل کشتیرانی است.

شهر : اهواز
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: اهواز، میدان دانشگاه شهید چمران، راسته فلافل فروش‌های لشکرآباد

لشگر آباد اهواز به پایتخت فلافل ایران مشهور است. این منطقه محلهٔ عرب‌نشینی است که فلافل، غذای محلی جنوب است در آن عرضه می‌شود و فروشندگان نیز برخورد محترمانه ای با مشتری‌ها دارند و بر اساس اعتماد برخورد می‌کنند، به این صورتکه وقتی مشتری به محل کسب آنها مراجعه و غذایی را میل می‌کند، بر اساس اعلام مشتری وجه آن را دریافت می‌کنند و این رفتار قطعا تنها یک حرکت تبلیغاتی نیست، بلکه ریشه در آداب و رسوم مردم این منطقه دارد.

شهر : اهواز
نوع جاذبه : تفریحی
آدرس محل: اهواز- حاشیه رودخانه کارون

این پارک محیطی زیبا و دلنشین ایت و دارای وسیله‌های تفریحی برای بچه‌ها و دوچرخه‌های کرایه ای برای بزرگ سالان است.

شهر : اهواز
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: اهواز - بلوار ساحلی

پل معلق یا پل هلالی اهواز یکی دیگر از پلهای زیبای شهر اهواز می‌باشد که توسط یک خانواده مهندس آلمانی در سال 1315 برروی رودخانه زیبای کارون با دوقوس بتنی ۱۲ و ۲۰ متری ساخته شد.
  1