در حال آماده سازی اطلاعات...

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

در مورد جاذبه های گردشگری ایران و جهان اطلاعات کامل و مصور بدست آورید.

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: شمال شرق اشکذر

آب انبار هفت بادگیری عصر آباد یکی از مکانهای تاریخی در استان یزد است که مقصد تورهای گردشکری است. این مکان شامل هفت بادگیر بزرگ است که از دور خود نمایی می کند

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: بیست کیلومتری یزد نزدیک اشکذر

آسیاب آبی اشکذر از مکانهای تاریخی اشکذر است که مربوط به دوره صفویه می باشد. این آسیاب از بزرگترین آسیاب های ایران به شمار می رود و همین خصوصیت باعث جذب مسافران و تورهای گردشگری بسیاری به این منطقه می شود.

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : مذهبی
آدرس محل: محله توده اشکذر

حسینیه سفید اشکذر از مکانهای مذهبی اشکذر است که همه ساله بویژه درایامماه محرم مقصد تورهای مذهبی برای شرکت در مراسمات مذهبی این مکان است.

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : طبیعی
آدرس محل: غرب اشکذر

غار نباتی یکی از جاذبه های گردشگری شهر اشکذر است که در نزدیکی ندوشن قرار دارد. این جاذبه طبیعی جذاب مقصد مسافران تورهای غار نوردی است تا از مهمترین ویزگی این غار یعنی غارزایی دیدن کنند

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: شمال اشکذر

قلعه ابراهیم‌آباد یک بنای تاریخی است که مقصد تورهای گردشگری است و این مکان شامل مسجد، خانه‌ها، آب‌انبار و کوچه‌های سرپوشیده و باز تشکیل شده است و مربوط به سدهٔ ۷ و ۸ ه. ق. است .این بنا در مجموع با برج و بارو و حصار محصور گردیده است.

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: شمال غرب اشکذر

قلعه اشکذر یکی از آثار تاریخی شهر اشکذر است که در زمان تهاجم دشمنان بویژه افغانها مردم این شهر را از انواع آسیب ها حفظ کرده است. این شهر به دلیل آثار بسیار زیاد خود همواره مقصد تورهای گردشگری است

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: سی کیلومتری شمال غربی شهر یزد

مجموعه وزیر حجت آباد، مجموعه ای تاریخی و زیباست که از چندین عمارت و بنای زیبای آجری تشکیل شده است. تنوع آثار این بنا سبب می شود که بسیاری از مسافران به همراه تورهای گردشگری به این مکان سفر کنند.

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: شمال غرب اشکذر

بقعه شاه محمود و مسجد بندر آباد که به مجموعه سلطان محمود شاه یا شیخداد معروف است یکی از مکانهای مطرح درحوزه گردشگری و حضور تورهای گردشگری در استان یزد است که همه ساله بسیاری از تورهای مسافرتی برای بازدید از جذابیتهای منحصر این اثر از جمله معماری ان به این مکان سفر میکنند.

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: محله توده

مسجد حاج رجبعلی اشکذر یک بنای تاریخی مذهبی است که دارای موقوفات بسیاری می باشد. ویژگهای تاریخی این مسجد که بیانگر معماری زمان قاجار است باعث جذب تورهای گردشگری دانشجویی به این مکان می شود

شهر : اشکذر
نوع جاذبه : تاریخی
آدرس محل: شمال اشکذر- رضوانشهر

یکی از جاذبه های جالب توجه برای تورهای گردشگری و زیارتی مسجد ریگ است. علت نامگذاری این مسجد مدفون بودن این مسجد تا سال 1370 شمسی زیر خروارها خاک و ریگ بوده است که بعد از این تاریخ این بنای تاریخی کشف شد.