در حال آماده سازی اطلاعات...
پارک ملی کوش آداسی
کوش آداسی ، کوش آداسی، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

هنگام انتخاب تور ترکیه اگر فقط و فقط در فکر تفریح و سرگرمی هستید ، کوش آداسی گزینه خوبی ست . کوش آداسی طبیعت زیبایی دارد و طبیعت اطراف آن ، از تفریحات کوش آداسی بشمار می‌آید . بعضی‌ها گشت و گذار در طبیعت را بیش از سایر تفریحات می‌پسندند .

پارک ملی با وسعت 30 کیلومتر که از جنوب کوش آداسی تا انتهای ساحل کوش آداسی یکی از مناطق محافظت شده در کشور ترکیه می‌باشد.

اگر علاقه به کوهنوردی و یا دراز کشیدن روی ساحل‌ها را دارید، این منطقه یک بهشت بی منظر می‌تواند برای شما باشد. وقتی وارد پارک می‌شوید اولین ساحل سمت راست یک ساحل شنی با میزهای غذاخوری می‌باشد. امکانات دوش گرفتن، توالت، صندلی و کافه رستوران را می‌توان در این محل یافت.

بین اولین ساحل و دومین ساحل، ساحل صخره ای وجود دارد، جایی که می‌توان از حمام خصوصی در دریا لذت برد.

دومین و سومین ساحل ، ساحل‌های سنگ ریزه ای هستند. که درآنجا صندلی‌های راحتی و چتر و توالت و دوش همام و همینطور کافه رستوران وجود دارد.

این پارک ملی در محدوده شهرستانهای کوش آداسی و سوکه قرار دارد، از طریق جاده کوش آداسی – سوکه قابل رفت و آمد می‌باشد. فاصله این پارک ملی تا کوش آداسی ۲۸ کیلومتر و تا سوکه ۳۴ کیلومتر است. بافت ژئولوژیکی شبه جزیره دیلک که از پیشروی کوه سامسون به دریای اژه بوجود آمده از توده‌های متعلق به دوران پالزوئیک، مزوزوئیک و نئوژن بوده که یکی از نواحی مندرس است.

پلاژهای شنی، دره ای، سنگی مرتفع این شبه جزیره بسیار جالب توجه است. بخش شمالی این پارک ملی دارای یک پوشش گیاهی بی نظیر در منطقه مدیترانه است. بویژه گیاهان تیره شاه بلوط و دفنه و نیز کلیه انواع گیاهان مخصوص ناحیه مدیترانه در این شبه جزیره با طراوت و زیبایی خاصی دیده میشود.

شاه بلوط مخصوص نواحی جنگلی آناتولی شمالی، بید، سرو و غیره تنها در این منطقه از کشور در کنار هم وجود دارد. پارک ملی ، آخرین نقطه غربی آناتولی است که نسل آن در حال انقراض است. همچنین فک مدیترانه و لاک پشتهای دریایی که در کشورهای مدیترانه ای تحت حمایت و حفاظت قرار گرفته اند در کناره‌ها و سواحل این پارک ملی امکان زاد و ولد و رشد یافته اند.در کنار سواحل پارک دلتای ایدین ترکیه می‌توانید انواع لاک پشت‌ها را مشاهده کنید در این منطقه زندگی می‌کنند و در حال زاد و ولد می‌باشند. سایر درخت‌ها هم به صورت بید و سرو و …می باشند.

منطقه مقدس واقع در روستای گوزل چاملی که در دامنه تپه دیلک در محدوده شمال شرقی پارک ملی قرار دارد به قرون ۹-۸ پیش از میلاد تعلق داشته و بعنوان محل کنفرانس‌های کنفدراسیون Panionion که مرکز سیاسی و علمی ionia بوده مورد استفاده قرار می‌گرفت. درپارک ملی دلتای آیدین گردشگاههایی برای تور یک روزه کوش آداسی وجود دارد و نیازهای گردشگران را برآورده می‌نماید. همچنین بوفه و قهوه خانه صحرایی نیز وجود دارد. در این مکان امکان پذیرایی در چادر و کاروان‌ها نیز وجود دارد.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه پارک ملی کوش آداسی
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه