در حال آماده سازی اطلاعات...
موزه طبیعی بهاباد
بهاباد ، یزد، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

موزه بهاباد که زیر مجموعه آموزش وپرورش  شهرستان بهاباد می‌باشد، در سال 1377 در محل دبیرستان شهید رفیعیان بهاباد آغاز به کار کرد.ابتدا نمونه‌های معدودی در دفتر دبیرستان نگهداری می‌شد.که با تلاش زیاد به ابعاد 3*7 در گوشه دبیرستان به این امر اختصاص یافت ونمونه‌ها به این مکان منتقل شد.

تعداد نمونه‌ها اندک بود واین اتاق 21 متری برای نمونه‌ها بزرگ می‌نمود.تا حدی که تکمیل نمودن این فضا از نمونه‌های مختلف که در عین حال بعد آموزشی نیز داشته باشد،یکی از دغدغه‌های بزرگ مسؤل موزه بود.دیری نپاییدکه به لطف خداوند بزرگ نمونه‌های مختلف که اغلب آنها از نوع آبزیان بودند به موزه اضافه شدند.وهنوز یک سال نگذشته بود ،که فضای مذکور دیگر گنجایش نمایش نمونه‌ها را نداشت.وتلاشها دوباره برای گسترش ساختمان ویا انتقال نمونه‌ها به جای وسیعتر ،آغاز گشت.

تا سرانجام موزه به سالنی هشتاد متری در یکی از مدارس شهر منتقل شد.فضا تقریبا چهار برابر شده بود وپیش بینی می‌شد که تا پنج سال آینده مشکلی از این بابت پیش نیاید. ولی باز هم بعد از گذشت دو سال به دلیل تراکم بالای نمونه‌ها ،موزه به مدرسه دیگری منتقل شد.و هم اکنون این موزه در ساختمان سابق هنرستان قدس مستقر می‌باشد.


مشخصات
نوع جاذبه موزه
آدرس مقابل فرمانداری بهاباد

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه موزه طبیعی بهاباد
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه