در حال آماده سازی اطلاعات...
مسجد حاجی بایرام
آنکارا ، آنکارا، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

جاذبه‌های ترکیه از نظر اسلامی تا حدودی قوی‌تر از سایر مکان‌ها است. به عنوان مثال مسجد‌ها را می‌توان در زمره برترین جاذبه‌های این کشور نیمه آسیایی و نیمه اروپایی دانست. مسجد‌های مشهور ترکیه در سراسر آن وجود دارند اما در آنکارا مهم‌ترین مسجد شاید مسجد حاجی بایرام باشد. این مسجد در محله اولوس بعد از معبدآگوستوس قرار دارد و در اصل در سال 28-1427 ساخته شده و در کنار آرامگاه صوفی نامدار حاجی بایرام ولی ( بنیان گذار فرقه بایرامی) واقع شده است.

این مسجد در سال ۱۴۲۷-۲۸ توسط معماری سرشناس و ماهر به نام سینان که در قرن ۱۶ زندگی می‌کرده است، بنا گردید اما در حال حاضر مشخصات مسجد با معماری قرن ۱۷ و ۱۸ مطابقت دارد، احتمالا به خاطر تغییراتی که توسط یکی از نوه‌های حاجی بایرام ولی در سال ۱۷۱۴ داده شد،است.

مسجد حاجی بایرام یکی از مکان‌های توریستی و دیدنی و تاریخی شهر آنکارا محسوب می‌شود که هر سال گردشگران زیادی که به ترکیه و شهر آنکارا مسافرت می‌کنند.

از مشخصات وِیژه این مکان می‌توان به دیوارهای مسجد حاجی بایرام که از آجر و قطعات سبز رنگی ساخته شده است نام برد، که در شب با وجود نورپردازی‌های متعدد، زیبایی آن دو چندان شده و بازدید در شب بسیار لذت بخش‌تر خواهد بود. امروزه در این مسجد هم مراسم رسمی و هم مراسم غیر رسمی زیادی توسط ساکنین شهر آنکارا انجام می‌شود .

 


مشخصات
نوع جاذبه مذهبی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه مسجد حاجی بایرام
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه