در حال آماده سازی اطلاعات...
سوها گلی
اردبیل ، اردبیل، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

استان اردبیل دارای پتانسیل فوق‌العاده در زمینه گردشگری و به ویژه ژئوتوریسم است، این استان از مهمترین مناطق ایران به لحاظ توسعه ژئوتوریسم است،چرا که یکی از کانون‌های مهم چشمه‌های آب معدنی و آبگرم بوده و دامنه‌های پوشیده از زیباترین گل‌ها، جنگل‌های بکر، دره‌های زیبا همچون شیروان دره، قله آتشفشانی سبلان (پس از دماوند؛ معروف‌ترین و بلند‌ترین کوه آتشفشانی خاموش ایران است و در دهانه مخروطی آتشفشانی‌اش دریاچه بسیار زیبایی به وجود آمده که این دریاچه مرتفع‌ترین دریاچه آب شیرین جهان به شمار می‌رود.) و بسیاری دیگر از پدیده‌های زمین‌شناسی در این استان باعث شده تا زمینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این بخش بوجود بیاید.

سد سوها یا سوها گَلی یک پدیده طبیعی ـ مصنوعی است که در ارتفاع ۱۴۰۰متری از سطح دریا و در بالای کوه قرار گرفته است.

این منطقه با آب و هوای معتدل نشات گرفته از هوای استان گیلان دارای منظره بسیار زیبا و رویایی است که از سه طرف به قله کوه با مراتع و جنگلی زیبا و از طرفی دیگر به دره‌ای زیبا منتهی می‌شود.

 

چنین توپوگرافی طبیعی کم‌نظیری توانسته همچون سدی طبیعی راه آب‌های ورودی را سد کرده و پدیده‌ای بی‌نظیر را در چنان ارتفاعی بوجود آورده باشد. این سد در طول سال می‌تواند آب مصرفی کشاورزان را تامین می‌کند.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس اردبیل-سد سوها

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه سوها گلی
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه