در حال آماده سازی اطلاعات...
راهنمای خرید در کوش آداسی
کوش آداسی ، کوش آداسی، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

خرید در کوش آداسی

1- کوش آداسی بهترین مکان برای خریداران است. با تعدا زیادی از بازار‌های و بوتیک ها، و همچنین با مراکز خرید شما از انتخاب‌های زیادی برخوردار خواهید بود. شما می‌توانید هر چیزی که دلتان می‌خواهد بخرید، مثل لباس، فرش و جواهرآلات. مغازه‌ها در تمام طول روز باز هستند و تا دیر وقت شب نیز سرویس می‌دهند.

2- ارز قابل قبول لیره است، اما شما نیازی به تبدیل ارزر خودتان ندارید زیرا تمام مغازه‌ها در کوش آداسی دلار آمریکا، یور، ویزا کارت، مستر کارت، و چک مسافرتی قبول می‌کنند.

3- بندر کوش آداسی دارای فروشگاه هایی با برندهایی معروف می‌باشد مثل Lacoste, Mudo, Cotton, Desa، و تمام مغازه‌های مدرن دارای سیستم تهویه هوا می‌باشند.

4- تاکسی متر‌ها بین ساعت 12 شب تا 6 صبح دو برابر حساب می‌کنند. پس شوکه نشوید اگر در طی این ساعات مجبور به پرداخت دو برابر شدید.

5- دفاتر دولتی و بانک‌ها از دوشنبه تا جمعه بین ساعت 9 تا 5:30 بعد از ظهر باز هستند و البته بین ساعت 12:30 تا 13:30 برای صرف ناهار تعطیل می‌باشند.

6- اداره پست تورکیش و دفاتر تلفن به راحتی قابل تشخیص می‌باشند به وسیله‌ی علامت‌های PTT و Turk Telekom. بیشتر دفاتر پست در کوش آداسی بین ساعت 8:30 صبح تا 11:30 شب باز هستند.

7- بهتر است از صرافی‌ها برای تبدیل ارز استفاده کنید به دلیل اینکه با نرخ بهتری برای شما تبدیل می‌کنند.

8- بازار جمعه جایی است که شما می‌توانید سبزی و میوه‌های تازه را با قیمت خیلی پایین تهیه کنید. این بازار هر جمعه برقرار می‌باشد و شما می‌توانید برای خریدن مواد غذایی و محصولات پارچه ای تخفیف خوبی بگیرید. حواستان باشد، قیمت‌ها در صبح بالاتر از بعد از ظهر می‌باشد. 9- به دلیل اینکه این بازار تنها یک روز در هفته برگزار می‌شود و فروشنده‌ها مایلند که تمام محصولاتشان رو در همان روز به فروش برسانند.

10_ فستیوال سالیانه کوش آداسی در اواخر تیر ماه برگزار می‌شود و نمایشگاه بین المللی ازمیر تقریبا در دهه‌ی اول شهریور برگزار می‌شود.

11- اگر قصد دیدن Ephesus و House of Virgin Mary در طول تابستان را دارید، به دلیل هوای بسیار گرم بهترین زمان برای بازدید این است که یا صبح زود قبل 11 صبح، یا عصر بعد از 5 بعد از ظهر بروید

12- مهمان نوازی یکی از اجزای اصلی و وشترک فرهنگ ترکیه ای هاست. اگرچه در گذشته مشتری آزاری در بازار کوش آداسی رواج پیدا کرده بود، اما با کمک قانوس ضد مشتری آزاری که از طرف دولت اعمال شد، این پدیده متوقف گردید.

13- از شیر‌های آب جهت نوشیدن استفاده نکنید. از بطری‌های آب که طعم بهتر و امن‌تری دارند استفاده کنید.

14- مغازه‌های کوشی آداسی از ساعت 9 تا 12 نیمه شب، 11 ساعت در روز در طول فصل تابستان که از 11 اردیبهشت تا 9 آبان ماه باز هستند.

15- زمانی که می‌خواهید از تلفن استفاده کنید شما می‌توانید یا از سکه استفاده کنید (که برای مسافت‌های طولانی پیشنهاد نمی‌شود.)، یا از کارت‌های تلفنی تورک تلکام، و یا کارت اعتباری خودتان استفاده کنید.

16- بیشتر کارت‌های اعتباری مثل Mastercard, Amex and Dinners Club and traveler's checks، قابل قبول برای بیشتر خرید و فروش‌ها می‌باشند. اما با این حال قبل از خریدن محصول، از اینکه کارت اعتباری شما مورد قبول است اطلاع حاصل کنید. شما با 17_ نقد پرداخت کردن، پول کمتری خرج خواهید کرد و دلیلش این است که زمانی که شما از کارت اعتباری برای خرید استفاده میکنید، 7% از مبلغ به عنوان کارمزد به بانک انتقال داده می‌شود.

18_ شما می‌توانید به اخبار با زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی از طریق اسیتگاه رادیو توریست گوش کنید. فرکانس این ایستگاه در شهر کوش آداسی 101.9 و در ازمیر 101.6 است.

19_ در شهر تعداد زیادی از ماشین‌های خودپرداز وجود دارد. شما می‌توانید از کارت اعتباری خود برای انجام هر نوع انتقال مالی استفاده کنید.


مشخصات
نوع جاذبه تفریحی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه راهنمای خرید در کوش آداسی
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه