در حال آماده سازی اطلاعات...
جزیره کلئوپاترا
مارماریس ، مارماریس، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

جزیره کلئوپاترا یکی از تفریحات مارماریس است . جزیره کلئوپاترا یک جزیره ساحلی از شن‌ها و ماسه‌های صاف و سفید ابریشمی است ، این شن و ماسه سبب شده است که این جزیره در موقعیت توریستی ویژه ای قرار بگیرد. این جزیره بسیار نزدیک به مارماریس است . این شن‌ها از صدف‌های خالی شده ، میلیون‌ها سال پیش ، بوجود آمده اند. این ماسه‌ها بسیار کوچک و براق هستند. این ساحل توسط دولت کنترل می‌شود ، زیرا مدت زمان زیادی برای تشکیل این ماسه‌ها گذشته است و هیچ کس اجازه ندارد وقتی ساحل را ترک می‌کند از ماسه‌ها با خود ببرد، همچنین کسی اجازه پهن کردن حوله خود را روی شن‌ها ندارد.در گردشگاه سمت شمال غربی جزیره، یک پلاژ جالب وجود دارد که بنا به روایاتی محل شنا کردن کلئوپاترا و مارک آنتونیوس بوده است. طبق افسانه‌ها این پلاژ کوچک شن‌های ساحل آن بوسیله کشتی از آفریقا آورده شده است. طبق روایات این شن هم اکنون فقط در مصر دیده می‌شود. خرابه‌های بناهای محصور با حصارها که در بخش شرقی جزیره کاخ قرار دارد متعلق به دوره روم می‌باشد.

شن و ماسه جزیره شگفت انگیز است ، راه رفتن روی آن مانند راه رفتن بر روی ابرها است.باور دیگر این است که این شن و ماسه خود را بازتولید می‌کند.

بنای تئاتر کوچک وضعیتی بهتر از سایر دارد. بروی پایه‌های پرستشگاه آپولون متعلق به درها ساخته شده در قرون بعدی یک معبد مسیحی ساخته شده است. در سمت غربی جزیره کاخ یک آگورا وجود دارد. طبق بعضی کتیبه‌ها در این محل جشنواره دو میدانی به افتخار آپولون برگزار می‌شده است. آثار نکروپول جزیره کوچک و سر ستونها نیز قابل مشاهده است.

اگر می‌خواهید برای تفریح به ترکیه سفر کنید ، تور جزیره کلئوپاترا مارماریس را فراموش نکنید ، برای رفتن به این تور در ابتدا باید به حدود ۳۰ دقیقه ( از طریق حومه ) به سمت خلیج ” گلیبولو ” حرکت کنید و از آنجا می‌توانید با یک قایق سفر به یاد ماندنی تان را آغاز کنید . قبل از اینکه به جزیره برسید از دیدن آب‌های زرق و برق دار خلیج ، شگفت زده خواهید شد و می‌توانید شنا کنید . ناهارتان را در قایق میل خواهید کرد. بعد از ناهار به جزیره کلئوپاترا خواهید رسید. در جزیره حدود سه ساعت استراحت خواهید داشت که می‌توانید حمام آفتاب بگیرید و شنا کنید . سپس از سالن آمفی تئاتر ، معبد ، دیوار باستانی رومی‌ها ، دیدن خواهید کرد.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه جزیره کلئوپاترا
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه