در حال آماده سازی اطلاعات...
آبشار شیخ علیخان
شهر کرد ، چهارمحال بختیاری، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

شهرستان کوهرنگ به عنوان یکی ازذخایر آب کشور و تولید کننده آب کشور مطرح است.

در جای جای آن چشمه‌ها و آبشارهای فصلی و دائمی بسیار زیادی وجود دارد که جلوه‌های خاصی در هر فصل از سال ایجاد می‌کند.آبشار شیخ علیخان در شهرستان کوهرنگ، در 92 کیلومتری شهرکرد در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد.

از چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ تا این آبشار حدود پنج کیلومتر فاصله است و با وجود کوهستانی بودن منطقه، شیخ علیخان محور ارتباطی مناسبی دارد.

آبشارشیخ علیخان از بدیعترین مناظر دل‌انگیز این استان است . در زمستانهای سرد و استخوان سوز وقتی دمای این منطقه به زیر صفر درجه میرسد آب این آبشار طوری یخ میزند که آبشار شیخ علیخان را به مجموعه ای از قندیل تبدیل می‌کند و زیبایی حیرت انگیزی را ایجاد می‌کند.ساخته شدن قندیلهای یخی سفید رنگ منظره زیبایی را ایجاد کرده که ارتفاع بسیاری از این قندیلها به بالاتراز نیم متر و حتی یک متر می‌رسد.

فروریختن آب درزمینه سفید رنگ ایجاد شده از سفیدی برف همراه با قندیلهای یخی زیبایی غیر قابل توصیفی را در این منطقه ایجاد کرده است.

بوی بعضی گیاهان دارویی و خوراکی پیچش گلهای رنگارنگ منظره دل چسبی را در این منطقه ایجاد کرده است

ایام تعطیل این منطقه پذیرای مسافرانی از استان‌های مختلف کشور از قبیل اصفهان، شیراز و تهران است که هوای مصفای این آبشار را برای استراحت انتخاب کرده‌اند.

یکی از این مکان‌های زیبا آبشار شیخ علی خان و دشت و تپه‌های اطراف آن است که در این فصل، عشایر بختیاری در آنجا برای چندی اطراق می‌کنند واگر کسی از آنجا دیدن کند با سیاه چادرهای عشایر نیز روبرو خواهد شد

 

همچنین عسل کوهرنگ و انواع لبنیات از جمله کشک و قارا و انواع داروهای گیاهی از سوغات این شهرستان به شمار میرود.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس 92 کیلومتری شهرکرد - شهرستان کوهرنگ

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه آبشار شیخ علیخان
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه