در حال آماده سازی اطلاعات...
آبشار سوهان
طالقان ، البرز، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

این آبشار در میان اهالی روستا به «چره» معروف است زیرا در گویش مردم روستای سوهان واژه چره به معنای آبشار و محلی است که آب از بالا به پایین می‌ریزد. البته اگر ارتفاع آب کم باشد، به آن چرنا می‌گویند.

برای شروع حرکت ابتدا به شمال روستا می‌رویم که به آن اوبار می‌گویند. در این محل جوی آبی روان است که به سمت سرچشمه آن حرکت می‌کنیم.

نهر آب روستا، از منطقه هفت چشمه جاری می‌شود. مسیر رفتن به هفت چشمه کاملا هموار و بسیار زیبا است که در سمت چپ باغات مختلف و سمت راست تپه قرار دارد.

بعد از رسیدن به هفت چشمه، به سمت چپ تپه زلکان قرار دارد که با شیب تندی، باید از آن بالا رفت. در بالای تپه زولکان، روستاهای اطراف و دیواره سد طالقان و دریاچه پشت آن، کاملا قابل دیدن می‌باشد.

بعد از رسیدن به بالای تپه زولکان، مسیر به سمت شمال ادامه دارد. در این هنگام در سمت راست تپه‌های خشکه دره و در سمت چپ دره عمیقی قرار دارد که در آن طرف دره، کوه‌های روستای کش قرار دارد.

در ادامه مسیر کاملا کوهستانی و البته تا حدی به سمت پائین و مستقیم می‌باشد تا به کف دره برسیم . در کف دره نهر بزرگی در جریان است که نزد اهالی به روخانه (رودخانه) معروف است.

پس از رسیدن به کف خشکه دره، از جوی آب عبور کرده و مسیر مال رو، به سمت بالا ی دره ادامه خواهد داشت. در اطراف منظره‌های سنگی زیبائی قرار دارد.

 

با گذشتن از رودخانه و اندکی پیاده روی به سمت شمال، بعد از مدتی آبشار سوهان - چره - دیده خواهد شد.


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی
آدرس ۲۵ کیلومتری غرب شهرک طالقان - ۴ کیلومتری شمال غربی روستای سوهان

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه آبشار سوهان
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه