در حال آماده سازی اطلاعات...
آبشار تارم
نی ریز ، فارس، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

آبشار تارم با ارتفاع صد و پانزده متر در شهرستان نی ریز استان فارس به عنوان بزرگترین آبشار خاورمیانه شناخته شده است.

این آبشار در پنج کیلومتری نی ریز و در دامنه کوه‌های جنوبی این شهرستان واقع شده و تلفیقی از زیبایی‌های طبیعی چون چشمه، کوه، جنگل یک قنات زیبا به نام ابازردشت، زیبایی آن را دو چندان کرده است.

شهرستان نی ریز در فاصله سی و پنج کیلومتری شمال شرق استهبان و دویست کیلومتری شهرستان شیراز واقع شده و طبیعت زیبای آن در نوع خود دیدنی و جذاب است.

آب آبشار و چندین چشمه در نزدیکی آن پس از عبور از میان درختان انجیر به گورآب میریزد و از نوع آبشار‌های فصلی می‌باشد.

این منطقه که در مسیر جاده نی ریز به ارسنجان قرار گرفته، هر ساله هزاران پرنده مهاجر از جمله فلامینگو، پلیکان، درنا، غاز وحشی و انواع اردک‌ها را در خود پذیرا است. از سال هزار و سیصد و چهل و هفت تا به امروز جزو مناطق حفاظت شده قرار گرفته و دارای پوشش گیاهی متنوعی شامل انواع درختان بنه، بادام کوهی، کهکم، قیچ و گیاهان مرتعی مانند درمنه، جاشیر، بارهنگ، گون، انفوزه و آویشن می‌باشد.

منطقه حفاظت شده بهرام گور نیز با وسعت دویست و شصت هزار هکتار در جنوب شرقی شهرستان نی ریز واقع شده و از ارزش اکولوژیکی و تحقیقاتی بالایی برخوردار است.

قنات‌های شادابخت، کتان، خبار و ابازردشت که در اطراف این شهرستان واقع اند علاوه بر آبیاری باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی از مهمترین تفرجگاه‌های نی ریز به حساب می‌آیند.

 

آبشار تارم از جمله تفرجگاه‌های طبیعی است که میهمانان و مسافرین ورودی به شهرستان نی ریز بدون شک از بازدید آن اوقات بسیار مهیج و دلپذیری را تجربه خواهند کرد. این آبشار در کوه‌‌های جنوبی شهر نی ریز قرار گرفته و تا مرکز شهر، حدود ده کیلومتر فاصله دارد که سه فصل بهار، پائیز و زمستان فعال می‌باشد.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس پنج کیلومتری نی ریز

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه آبشار تارم
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه