در حال آماده سازی اطلاعات...
آبشارهای دره سبزرود
سرایان ، خراسان جنوبی، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

روستای کریمو در فاصله ۴۳ کیلومتری شهرستان فردوس و۲۰کیلومتری کاخک و۲۵کیلومتری شهرستان سرایان واقع شده است. این روستا به عنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب شد.

آبشارهای دره سبزرود سرایان واقع در 35 کیلومتری شمال شهرستان سرایان یکی از محل‌های بسیار دیدنی و ییلاقی است که برای کوهپیمایی و صخره نوردی مکان مناسبی محسوب می‌شود.

برای دسترسی به آبشارهای این منطقه، از سرایان از دوراهی چرمه و جاده سد به سمت روستای نوبهار و روستای کریمو حرکت کرده و در روستای کریمو منظره کوهی با صخره‌های سفیدرنگ و سربه فلک کشیده مسیر حرکت را مشخص می‌کند.

این مسیر در کنار رودخانه ای قرار گرفته که به یک سد منتهی می‌شود. برای رفتن به انتهای دره و دیدن همه آبشارها و صعود از آن، همراه داشتن وسایل و تجهیزات فنی ضروری است

این دره و کوهستان زیبا دیواره‌های بلند و مسیرهای فنی دارد و برای صعود کوهنوردان و تفرج گردشگران، مکان بسیار مناسبی است. این مکان دیدنی و خوش آب و هوا مناظر زیبایی دارا می‌باشد

 

گروه تحقیقاتی شبکه زیست محیطی خراسان جنوبی یکی از گروه هایی است که پیمایش کامل این دره و آبشارهای سبزرود سرایان را با به کارگیری نیروهای مجرب و دوره دیده انجام داده و 30 آبشار کوچک و بزرگ را شناسایی کرده است.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس خراسان جنوبی -۴۳ کیلومتری شهرستان فردوس و۲۰کیلومتری کاخک و۲۵کیلومتری شهرستان سرایان

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه آبشارهای دره سبزرود
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه