در حال آماده سازی اطلاعات...
کوه چوپار
کرمان ، کرمان، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

کوههای جوپار با قسمتی نعلی شکل در 30کیلومتری جنوب شهر کرمان قرار دارند. این کاسه محل صعود اکثر قله‌های منطقه می‌باشد و صعود خط الراس جوپار را باید مشکل‌ترین صعود در خط الراس کوههای ایران نامید،زیرا تمامی قله‌ها بصورت ستیغهای بلند، با گسستگی های عمیق از یکدیگر واقع شده اند.

برفهای قلل این کوه تا نیمی از سال قابل رویت می‌باشد ، جبهه شمالی این کوه که ستیغها و قلل بلند آن نمودی بسیار زیبا دارد،بیشترین برف را در خود نگاه داشته و بنام کاسه سه شاخ معروف است.

از حیوانات و پرندگان منطقه جوپار می‌توان کل و بز کوهی در گله‌های بزرگ،روباه ،عقاب ،موش صحرائی، کبک،تیهو،خرگوش و پلنگ و نمونه‌های دیگر را نام برد.

از گیاهان منطقه علاوه بر ارچن که گاه بصورت جنگلهای منفرد قسمتهائی از کوه را فرا می‌گیرند،میتوان به آنغوزه،درمنه،آلاله،آویشن،کهکم و زیره اشاره نمود.

از فراز قله جوپار می‌توان قلل پلوار،هزار،لاله زار،پرعشق،کوشا،سیمک، و بسیاری از قلل دیگر کرمان را مشاهده نمود.

ستیغهای این رشته کوه از هر جبهه نمائی مخصوص به خود دارد.از بخش ماهان با ویژگی خاص از روستای سه کنج در غروب آفتاب،نمائی رویائی و افسانه ای از روستای بهرامجرد،پر صلابت و سرکش، از روستای قنات غستان در اردیبهشت ماه همچون رشته کوه آلپ و از بخش جوپار در فروردین ماه بسیار با عظمت و زیبا می‌نماید.


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی
آدرس 30کیلومتری جنوب شهر کرمان

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه کوه چوپار
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه