در حال آماده سازی اطلاعات...
کوه های چاملیکا
استانبول ، استانبول، ترکیه

امتیاز دهید :   1    

کوه های چاملیکا -Camlica Mountains- از قدیمی ترین مکان های استانبول است که تفرجگاه این شهر محسوب می شود. از این مکان در زمان حکومت عثمانی ها به عنوان محلی برای سپری کردن تعطیلات توسط سلاطین عثمانی استفاده می شده است. تپه چاملیکا این امکان را برای مردم فراهم می کند که از فراز بلندی به شهر استانبول نگاه کرده و این چشم انداز وسوسه انگیز از زیبایی های شهر برای گردشگران جذابیت زیادی دارد. همچنین مردم بر فراز این تپه ها به انجام فعالیت های اجتماعی می پردازند. واژه چامیلکا به معنای کاجستان می باشد. این مکان زیبا موضوع بسیاری از اشعار و ترانه ها بوده است.

این مکان تبدیل به مکانی اجتماعی و نیز محلی برای استراحت و لذت بردن بازدیدکنندگان تبدیل شده است. وجود محلی برای تماشای پرندگان نیز بر جذابیت این مکان افزوده است. این کوه در سر راه پرندگان مهاجر قرار داشته و به همین دلیل بویژه در ماه های سپتامبر و اکتبر می توان از به تماشای این پرندگان زیبا نشست.

نخستین اتصال بزرگراهی میان دو بخش استانبول، پل بسفر می باشد. نزدیکی این کوه پیوندی مهم و حیاتی با جریان عبور و مرور در استانبول دارد. همچنین وجود دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت های بزرگ در اطراف کوه چاملیکا، بر شهرت آن افزوده است.

کوه های چاملیکا به دو بخش تقسیم می شوند: چاملیکای کوچک و چاملیکای بزرگ.

مناطق سرسبز باز و نیز انبوهی از درختان کاج در اطراف این کوه ها به چشم می خورد. بر فراز چاملیکای بزرگ، کافه ها و رستوران هایی وجود دارد که توسط شهرداری استانبول اداره می شوند. در تپه چاملیکای کوچک، ویلاهای چوبی و اماکن اقامتی وجود دارد. همچنین این تپه به دلیل چشم انداز وسیعی که از جزایر پرنسس در اختیار بینندگان قرار می دهد، منحصربفرد بوده و فرصت مناسبی برای گرفتن عکس های زیبا از این جزایر را فراهم می کند.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه کوه های چاملیکا
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه