در حال آماده سازی اطلاعات...
کالیچی
آنتالیا ، آنتالیا، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

گرداگرد شهری که در ابتدا به عنوان مرکز آنتالیا ساخته شد، دیوارهایی ساخته و شهر درون این دیوارها محصور شده بود. علاوه بر وجود شادابی و روح زندگی، این شهر شامل آمیزه ای از روح و جوهره دوران حکومت رومیان، عثمانی ها و ترکیه مدرن می باشد.

 برای دیدن کالیچی -Kaleici- باید به سمت قسمت های مرکزی شهر آنتالیا در کنار دریای مدیترانه و در نقطه مقابل لنگرگاه قایق ها رفت. گردشگران و بازدیدکنندگان قادرند با ورود به بقایای پیچ در پیچ این شهر قدیمی، از دیدن آن لذت ببرند. کالیچی در لغت به معنای کلم پیچ است اما در متون قدیمی تر این کلمه به معنای قلعه هم بکار رفته است.

بدون شک دیدن کالیچی که نمادی از آنتالیای قدیم است بویژه برای کسانیکه علاقمند به دریای مدیترانه، سواحل زیبا و فعالیت های آبی هستند، ارزش زیادی دارد. اما در عین حال گردشگران نباید از دیدن چشم اندازهای تاریخی و طبیعی شهر نیز غافل شوند.

بیشتر گردشگرانی که برای گذراندن تعطیلات شان به ترکیه سفر می کنند، بسیار مشتاق دیدن کالیچی و اقامت در این منطقه هستند چراکه این شهر از محیطی بسیار ساکت و آرامش بخش برخوردار است. بسیاری از امکانات و تسهیلات موجود در این شهر با نرخ های به مراتب پایین تری در اختیار گردشگران قرار دارد. بخش قدیمی آنتالیا یا کالیچی، مکان بسیار هیجان انگیزی برای دیدن است که فرصت های تفریحی بسیاری را در اختیار گردشگران قرار می دهد اما متأسفانه به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی راجع به این شهر و جاذبه های دیدنی آن، بسیاری از گردشگران دیدن این شهر را از دست می دهند. این شهر مملو از مکان های زیبا می باشد. علاوه بر چشم اندازها و صحنه های زیبا و بدیع، گردشگران می توانند در رستوران های شهر مجموعه ای از بهترین غذاهای سنتی ترکیه را تجربه کنند. همچنین کافه ها و مغازه های بسیاری در این شهر وجود دارد که نوشیدنی های تازه و گوارایی را با قیمت اندک به مشتریان عرضه می کنند.

در خیابان قدیمی شهر، بازارهای زیبایی وجود دارد که گردشگران می توانند سوغات و اشیایی که نشان دهنده فرهنگ ترکیه هستند را از مغازه های موجود در این بازارها خریداری کنند. وجود مغازه ها، گالری ها و بسیاری از دیدنی های دیگر در کالیچی، این شهر را به مکانی خاص تبدیل کرده است.

 کسانی که قصد خرید از بازارهای کالیچی را دارند بهتر است توانایی چانه زدن با فروشندگان را داشته باشند چراکه هر مغازه اجناس خود را با قیمت های متفاوتی به فروش می رساند و چانه زدن با فروشندگان ضمن اینکه خرید لذت بخش تری را به همراه دارد، مانع از خرید اجناس با قیمت های گران می شود.

 

 


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه کالیچی
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه