در حال آماده سازی اطلاعات...
پارک کارا علی اوغلو
آنتالیا ، آنتالیا، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

یکی از این مکان های گردشگری آنتالیا، پارک کارا علی اوغلو -Karaalioglu Park- واقع در جنوب شهر آنتالیا است که دسترسی بسیار راحتی برای گردشگران دارد. گردشگران به راحتی می توانند پیاده یا با استفاده از تراموای محلی خود را به پارک برسانند. این پارک نمونه زیبایی از طبیعت محسوب می شود.

 

همانند سایر پارک ها، پارک کاراعلی اوغلو نیز دارای گونه های مختلف و زیبای گل، انواع درختان تنومند با سایه های گسترده، مسیرهای سنگفرش و پیاده روی بسیار زیبا و باغ چای هایی است که به زیبایی هرچه تمام تر ساخته شده اند. یکی از ویژگی های متمایزکننده این پارک، محل قرار گیری آن در کنار خلیج آنتالیاست که دیدن چشم انداز بی نظیری از دریای مدیترانه، رشته کوه ها و صخره های اطراف را ممکن می سازد. لنگرگاهی در این پارک وجود دارد که چشم انداز هیجان انگیزی از دریا را در برابر بازدیدکنندگان قرار می دهد.

واژه کاراعلی اوغلو در زبان ترکی به معنای پسر علی سیاه می باشد اما با این وجود، فلسفه این نامگذاری هنوز مشخص نشده است. معنای نام پارک بر اساس برخی نام های محلی می باشد. این پارک شامل محدوده بسیار وسیعی می باشد. پارک کاراعلی اوغلو به عنوان محلی بسیار معروف برای آرامش و لذت بردن خانواده های محلی در این شهر مطرح است.

ساکنان آنتالیا اغلب اوقات به همراه خانواده هایشان برای پیک نیک به این پارک می روند. محیط آرام پارک کاراعلی اوغلو، محیطی امن و آرامش بخش را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. درکنار لذت و تفریح در پارک کاراعلی اوغلو، وجود مردم محلی فرصت مغتنمی را برای گردشگران فراهم می کند تا از نزدیک با مردم این شهر آشنا شده و به جای تکیه بر گفته های کتاب ها، از طریق گفت و گوی مستقیم هرچه بیشتر با مردم محلی آشنا شوند.

بازدید از مناره کشیک بخشی از برنامه بازدید از پارک کاراعلی اوغلو می باشد. تاریخچه این مناره، آن را تبدیل به یکی از بخش های منحصربفرد پارک نموده است. این مناره در ابتدا به عنوان یک معبد رومی ساخته شده بوده که بعد از آن به کلیسا تبدیل می شود. اما پس از حمله عرب ها به این منطقه، این مناره به بخشی از یک مسجد تبدیل شد. در حقیقت این مناره شاهد سه تغییر و تحول را در تاریخچه خود بوده به نحوی که از معبد به کلیسا و سرانجام به مسجد تبدیل شده است. این بنا در سال 1846 میلادی در اثر آتش سوزی دچار آسیب دیدگی های جزئی شد اما در نهایت سالم ماند تا تاریخچه خود را همچنان به معرض نمایش بگذارد.


مشخصات
نوع جاذبه تفریحی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه پارک کارا علی اوغلو
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه