در حال آماده سازی اطلاعات...
پارک جنگلی تلار و دریاچه جاده نظامی
قائم شهر ، مازندران، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

پارک جنگلی تلار قائمشهر در ۱۰ کیلومتری قائمشهر و با وسعت ۱۵هکتار از لحاظ رتبه بندی سازمان میراث فرهنگی، در رده محلی قرار گرفته است.

این پارک زیبا در حدود ۷ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد ، در انتهای مسیر موسوم به جاده نظامی واقع شده است و به عنوان یک منطقه تفریحی و سیاحتی جزو یکی از مناطق ۶۰ گانه گردشگری استان مازندران به شمار می‌‌رود.

این پارک منحصر به فرد پوشیده از درختان آزاد، ممرز، توسکا، بلوط، اوجا، ملچ، عرعر، انجیر، ولیک، شمشاد، انار، بوته تمشک و.. با چشم اندازهایی بسیار زیبا و بدیع دارای امکانات بهداشتی و تفریحی مثل زمین فوتبال میبباشد.

جاده نظامی در ورودی غربی قائمشهر در انتهای جاده بابل که بر روی رود تلار ساخته شده به طرف جنوب از جاده اصلی جدا شده و در موازات رود تلار ادامه می‌یابد. در طی مسیر نیز مناظر طبیعی زیبایی و جود دارد که مهمترین آن یک دریاچه زیبا در حاشیه جاده می‌باشد.درختان جنگلی انبوه و انواع گونه‌های گیاهی چشم انداز زیبای به خصوص در فصل پائیز طبیعتی زیبا و دل انگیز برای دوستداران طبیعت فراهم نموده است.

 

این پارک به دلیل طبیعت بسیار زیبا و دیدنی و همینطور به دلیل موقعیت سوق الجیشی و قرار داشتن دریاچه ای با نام “دریاچه جاده نظامی” در حاشیه این پارک جنگلی، محیطی دلپذیر پدید آورده است تا مسافران عبوری یا گردشگران بسیاری برای بهره گیری از فضای آن به پارک عزیمتمشاهده کامل متن نمایند.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس ۱۰‬ کیلومتری قائمشهر

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه پارک جنگلی تلار و دریاچه جاده نظامی
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه