در حال آماده سازی اطلاعات...
نارین قلعه
تفلیس ، تفلیس، گرجستان

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

نارین قلعه بنایی دیدنی و تاریخی استو بهترین مکان برای دیدن چشم انداز شهر تفلیس است. این بنا یکی از جاذبه های تفلیس پایتخت گرجستان است که گردشگران را به سمت خود می کشاند . دژ در امپراتوریها شرقی انواع مختلف داشته است. گاه دژهاى تو در تو ساخته مى شدند یعنى دژ کوچک ترى در داخل دژ بزرگ‌تر پدید مى آمد. دژ هاى کوچک‌تر را که در داخل حصارهاى بزرگ‌تر ساخته مى شدند نارین قلعه مى نامیدند. نارین قلعه به معنی ارگ حکومتی و بالاتر از جاهای دیگر شهر نیز بوده است.
نارین قلعه تفلیس که گرجی‌ها به آن ناری کالا Narikala می‌گویند و در زمان ساخت به نام گرجی شوریس تسیخه Suris Tsikhe مشهور بوده و در سده 4 میلادی و احتمالا توسط ایرانی‌ها ساخته شده است.
این مهم‌ترین پایگاه پدافندی شهر در بالای تپه ای در منطقه تفلیس قدیم قرار دارد و در طول تاریخ فرمانروایان تفلیس را در خود جای داده است. فرمانروایان گرجی، ایرانی، ترک، عرب یا روس هر یک بخشی را به قلعه افزوده اند. شالوده اصلی برج‌ها و دیوار در سده 8 میلادی به فرمان امیران عرب ساخته شده است. در سال 1827 انفجاری بزرگ ناشی از انبار تجهیزات نظامی روسی، نارین قلعه و کلیسای سنت نیکلاس در داخل قلعه را ویران کرد اما در 1990 کلیسا بازسازی شد.
پس بازدید از نارین قلعه یادتان باشد که از ورودی قلعه به جهت غرب مسیری وجود دارد که شما را به پای تندیس مادر گرجستان می‌رساند، مجسمه ای 20 متری از آلومینیوم که تقریبا از هر جای تفلیس دیده می‌شود.


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه نارین قلعه
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه