در حال آماده سازی اطلاعات...
موزه پرگامون برلین
برلین ، برلین، آلمان

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

مــوزه پرگامون بين ســال هاي ۱۹۱۰ تا ۱۹۳۰، توســط آلفرد ميسل و لودويگ هافمن در برلین ساخته شد. ايــن مجموعه به ۳ بخش موزه آثار باســتاني، موزه خاورميانه و موزه هنرهاي اسلامي طبقه بندي مي شود. ايــن گنجينه گرانبهاي تاريخي از ســال ۱۹۹۹ از ســوي سازمان يونسكو به عنوان بخشي از « ارثيه معنوي جهان » شناخته شده و نه تنها مجموعه هاي نفيــس آن، بلكه ســاختمان موزه نيز يكي از دلايل اصلــي شــهرت آن در ســطح جهانــي محســوب مي شود. با تور آلمان سفر کنید و از دیدنی های آلمان بازدید کنید.

مــوزه پرگامــون آلمان در محلي به نــام جزيره موزه ها قرار گرفته اســت. این موزه يكي از غني ترين و ارزشمندترين موزه هاي جهان اســت كه در ميــان موزه هاي اروپا رده پنجم را به خود اختصاص داده است. با ديدن اين مــوزه مي توان معني دقيــق تاريخ هنر را درك كرد. هر ساله بیش از یک میلیون نفر از سراسر جهان از این موزه دیدن می‌کنند. این موزه یکی دیدنی های برلین به شمار می رود.

در مــوزه پرگامون مجموعه هاي نفيســي از آثار هنري مربوط به دوره يونان باستان و آثار مربوط به منطقه جنوب غربي و مركز آسياي ميانه، مصر باستان، آســوريان، بابل و ايران باســتان نگهداري مي شود. همچنين مجموعه آثار دوره تاريخي هنر اســلامي بخش ويژه اي را در اين موزه به خود اختصاص داده است. برترین آثار موزه ی پرگامون را می توان محراب پرگامون ، دروازه ی مرمری شهر ملط ، دروازه ایشتار و بخش اسلامی موزه به شمار آورد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد موزه ی پرگامون در برداشتن آثار عظیم از تمدن های بزرگ سراسر دنیاست. بزرگ جثه بودن این آثار چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

با توجه به قدیمی بودن ساختمان خود موزه نیز برای هر بازدید کننده این سوال پیش می آید که این آثار بزرگ چطور در طبقات موزه جا به جا شده اند ، برای مثال اثر محراب پرگامون مربوط به شهر پرگاموس از یونان باستان است که با ۱۰۰ متر طول در طبقه اول این موزه به چشم می آید که ابعاد آن حیرت آور است. سایت این موزه با تور مجازی که در اختیار علاقه مندان به هنر و فرهنگ درنظر گرفته است امکان بازدید از این موزه را در سرتاسر دنیا فراهم نموده است. با تور اروپا سفر کنید و از دیدنی های اروپا ازدید کنید.


مشخصات
نوع جاذبه موزه

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه موزه پرگامون برلین
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه