در حال آماده سازی اطلاعات...
موزه نگارا
کوالالامپور ، سلنگر، مالزی

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

موزه ملی مالزی ساختمانی زیباست و معماری تلفیقی سنتی و مدرن دارد. این موزه 4 گالری اصلی که دوتای آنها در طبقه همکف و دوتای دیگر در طبقه اول قرار دارند. این موزه شامل گنجینه های از دوران استعمار، پادشاهی و پیش و پس از حکومت پادشاهی است.

موزه نگارا-Muzium Negara- ، ساختمانی با طول 109.7 متر است. این موزه 4 گالری اصلی دارد. دو گالری در طبقه همکف و دوتای دیگر در طبقه اول قرار دارند. هر کدام از گالری ها با موارد خاصی پر شده اند و موضع مشخصی برای نمایش دارند. به طور مثال، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گالری ابزار موسیقی و لوازم فلزی

گالری ورزش های ملی

گالری فرهنگی

گالری عکس های تاریخی

گالری تاریخ طبیعی مالزی

عناصر مربوط به دوره های مختلف زندگی انسان ها، همچون عصر پاره سنگی، عصر آهن و برنز در طبقه همکف به نمایش گذاشته شده اند. سالن اصلی این موزه طراحی زیبایی دارد. تزئینات به کار رفته در این سالن نیز بسیار جلب نظر می کنند. از کاشی های آبی رنگ پاکستان برای طراحی کف کمک گرفته شده است و برای سقف نیز کنده کاری های زیبا استفاده شده است. بیشتر نمایشگاه های موقت در سالن اصلی موزه ملی برگزار می شوند.

Istana Satu، کاخ چوبی قدیمی است که باعث بیشتر شدن زیبایی و جذابیت موزه ملی مالزی شده است. این کاخ چوبی که نماد صنعتگری مالایی است در سال 1974 به موزه ملی منتقل شده و در آن جای گرفته است.

قوانین و مقررات

موزه نگارا مقررات محکمی دارد که تخطی از آنها ممکن است. در غیر این صورت با فرد تخطی کننده برخورد خواهد شد. به طور مثال، آوردن حیوانات خانگی به داخل موزه و سیگار کشیدن ممنوع است، افراد با خوراکی نمی توانند وارد موزه شوند و همچنین اجازه دست زدن به اشیا داخل موزه را ندارد.

هزینه ورودی

هزینه ورودی به موزه نگارا 5 رینگیت  برای بزرگسالان، دو رینگیت برای افراد بالای 12 سال و برای کودکان و دانش آموزانی که اونیفورم مدرسه به تن دارند، رایگان است.

ساعات بازدید

این موزه هر 7 روز هفته باز است و افراد می توانند بین ساعت های 9 تا 6 بعداظهر از آن بازدید کنند.

 


مشخصات
نوع جاذبه موزه

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه موزه نگارا
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه