در حال آماده سازی اطلاعات...
موزه آنتالیا
آنتالیا ، آنتالیا، ترکیه

امتیاز دهید :   1    

در موزه آنتالیا -Antalya Museum Final- می توان تصویر مختصر و مفیدی از شهر را به تماشا نشست. در این موزه می توان با تاریخ، پیشینه و جنبه های فرهنگی مهم آنتالیا آشنا شد. اما نکته جالب اینجاست که این موزه نه تنها معرف تاریخ و پیشینه آنتالیاست بلکه خود نیز از تاریخچه ای شنیدنی برخوردار است.

تاریخچه موزه چگونگی پیدایش و توسعه این مکان را نشان می دهد. توجه به پیشینه تاریخی این موزه نشان می دهد که این مکان قبل از آنکه به موزه تبدیل شود، یک مسجد بوده که بعدها تغییر کاربری داده و برای حفظ فرهنگ، تاریخ و تمدن این شهر به موزه تبدیل شده است.آثار سفالگری کوچک بر اساس دوره‌های تاریخی سنگ و مفرغ، میسنی، کلاسیک و هلنیستی یونان مرتب شده‌اند و مجسمه‌های زیبا، حتی برای کسانی که به اسطوره‌های یونانی علاقه‌ای ندارند هم جذابند.

این موزه فضای بسیار بزرگی داشته و در واقع بزرگترین موزه در ترکیه محسوب می شود. بخش های مختلف موزه آنتالیا شامل چهارده سالن نمایش آثار فرهنگی تاریخی، یک گالری فضای باز و بخش های فرهنگی سنتی دیگری می باشد.

آثار هنری مربوط به دوران اسلامی در ترکیه، آثاری زیبا و منحصربه فرد می باشند. این آثار بوضوح با دیگر آثار و اجزای تمدن این کشور تمایز دارند چراکه در آنها ترکیب موزونی از ارزش های اسلامی و سنتی این کشور به چشم می خورد. در یکی از سالن های موزه آنتالیا منحصراً به نمایش آثار هنری دوران اسلامی اختصاص یافته است. از جمله این آثار می توان به فرش های آناتولی، کتیبه ها و کتاب های مختلف و بسیاری آثار دیگر اشاره کرد.

 


مشخصات
نوع جاذبه موزه

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه موزه آنتالیا
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه