در حال آماده سازی اطلاعات...
منطقه حفاظت شده بیدوییه
بردسیر ، کرمان، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

از مناطق  جداب و حفاظت شده منطقه حفاظت شده بیدوییه می باشد. این منطقه دارای تنوع زیستی پستی و بلندیها و چشم‌اندازهای طبیعی است که برای تورها، جاذبه‌های گردشگری منحصربفردی را به وجود آورده‌است. این منطقه در سال 1375 به عنوان منطقه حفاظت شده در فهرست مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست قرار گرفت. این منطقه یکی از بهترین و مهمترین زیستگاهها برای آهو یا همان غزال ایرانی در استان کرمان می‌باشد.

از نظر پوشش گیاهی قسمت اعظم منطقه حفاظت شده بیدوئیه شامل گونه‌های قیچ، درمنه و گیاهان تیره اسفناج است. در مجموع در این منطقه تعداد 188 گونه گیاه آوندی شناسایی شده که متعلق به 40 خانواده گیاهی می‌باشد که عمده آن‌ها را گیاهان مقاوم به شوری و خشکی تشکیل می‌دهند.

رودخانه کبوترخان و آب بندانی به همین نام در حاشیه این منطقه همه ساله پذیرای صدها پرنده آبزی و کنارآبزی می‌باشد که در این استان کم‌نظیر است. تنوع زیستی، منطقه حفاظت شده بیدوئیه با ویژگی‌های طبیعی و غنای گیاهی و جانوری خاص خود در میان مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست یکی از بهترین زیستگاه‌های حفاظت شده آهو به شمار می‌رود.

انواع گربه‌سانان نادر از جمله یوزپلنگ آسیایی از جانوران حمایت شده این منطقه محسوب و مهمترین جمعیت زاد و ولدکننده و تعداد قابل توجهی از چهارپایان علفخوار و پرندگان قابل شکار در آن یافت می‌شود.

 


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس 10 کیلومتری شمال شهرستان بردسیر

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه منطقه حفاظت شده بیدوییه
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه