در حال آماده سازی اطلاعات...
منطقه حفاظت شده ارس سیستان
کلات ، خراسان رضوی، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

قسمت اعظم این منطقه تحت عنوان هزار مسجد از سال ۱۳۷۶ به عنوان منطقه شکار ممنوع تحت حفاظت بوده است و سپس طی مصوبه شماره ۱۷۹ شورای عالی محیط زیست (کمیسیون زیر بنائی دولت) مورخ ۱۳۷۸/۱۰/۱۵ بعنوان منطقه حفاظت شده ارس سیستان به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است.

ارس نوعی درخت از گونه برگ سوزنی و همیشه سبز مثل کاج است که دارای میوه‌های ریز آبی رنگ است. چوب آنها بسیار مقاوم و سازگار با آب و هوای نیمه مرطوب و خاک اسیدی است.

منطقه حفاظت شده ارس سیستان با مساحت ۱۱۲,۷۱۴ هکتار در رشته کوه هزار مسجد در غرب شهرستان کلات در استان خراسان رضوی واقع شده است.

این منطقه دارای حیات وحش گوناگونی می‌باشد از جمله: پلنگ. گراز. خرس. عقاب. گرگ. خوک. و از سایر گونه‌های گیاهی این منطقه می‌توان از زرشک، انجیر وحشی، زالزالک، بادام وحشی، گز، پسته وحشی، کلاه میرحسن، درمنه، گون، چوبک، باریجه و شبدر نام برد.

نزدیک‌ترین روستا به این جنگل روستای لایین می‌باشد از توابع شهر کلات. ارتفاع بلندترین کوه این منطقه به نام هزارمسجد ۳۱۰۰ متر می‌باشد.

 

اگر لذت و هیجان سفر به کوهستان ۳۰۰۰ متری با اتومبیل و عبور از رودخانه‌های پرآب را نچشیده اید سفر به ارتفاعات هزار مسجد استان خراسان رضوی را به شما پیشنهاد می‌کنم.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس کلات- سیستان

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه منطقه حفاظت شده ارس سیستان
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه