در حال آماده سازی اطلاعات...
مناره کشیک(مناره شکسته)
آنتالیا ، آنتالیا، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

کالیچی یکی از مراکز تاریخی شهر آنتالیاست که در طول تاریخ حضور تمدن های مختلفی را به خود دیده است. این شهر باستانی و زیبا مجدداً احیا و تبدیل به یکی از جذابترین مراکز گردشگری با امکاناتی مدرن نظیر کافه ها، رستوران ها، باشگاه ها، مراکز خرید، هتل ها و رستوران ها شده است. در عین حال سعی شده تا تمام ویژگی های باستانی و اصیل این شهر حفظ شود. بندر این شهر بطور کامل بازسازی و احیا شده و فعالیت های بازسازی انجام گرفته در کالیچی، جایزه اسکار گردشگری با نام جایزه سیب طلایی را نصیب این شهر کرد.

این بخش از شهر، شامل خانه های قدیمی دوران عثمانی است و در میانه راه به طرف خیابان اصلی، مناره کشیک (مناره شکسته) قرار دارد. این برج در میان مجموعه ای از ساختمان ها قرار گرفته و اگر شهرت برج پیزا در ایتالیا بواسطه کجی آن می باشد، شهرت مناره کشیک به دلیل مناره شکسته آن است. مناره کشیک یا مناره شکسته -Kesik Minare- در اصل یک ستون هرمی شکل ناتمام از جنس سنگ گرانیت است که ساخت آن به دوران مصر باستان بازمی گردد. این مناره قبل از آنکه ساخت آن به پایان برسد، دچار شکستگی شد و همین ویژگی سبب محبوبیت آن شده است.

این مناره زیبا نشان از معماری باستانی تاریخی شهر دارد. امروزه آنتالیا از سریعترین نرخ رشد در میان شهرهای ترکیه برخوردار بوده و بوجود آمدن آن توسط شاه آتالوس دوم از پرگامون، پایه گذاری شده است. بسیاری از بناهای مربوط به قرون وسطی در این شهر توسط ترک ها ساخته شده اند. این شهر پس از جنگ جهانی اول به ایتالیا واگذار گردید اما مجدداً در سال 1921 میلادی به ترکیه بازپس داده شد.

 


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه مناره کشیک(مناره شکسته)
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه