در حال آماده سازی اطلاعات...
غار نباتی
اشکذر ، یزد، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

غار نباتی در دهانه کوهی در اطراف منطقه ندوشن واقع شده و دارای دهانه ورودی به ابعاد ‪ ۱/۵در ‪ ۱/۵متر است که به صورت حفره در داخل زمین تشکیل شده‌است. به گفته کارشناسان ، هنوز غار نباتی ندوشن فعال است و آثار ” غارزایی ” در آن وجود دارد. به اعتقاد آنها ، وجود رطوبت داخل غار، چکیدن آب از قندیل‌ها ، ترمیم قندیل‌های شکسته شده و وجود مواد آهکی داخل غار از نشانه‌های فعالیت است.

غار نباتی، در حوالی شهر تاریخی و زیبای «ندوشن» واقع شده است. در این غار ستون‌های زیبا و بارگاه‌های طبیعی ایجاد شده از استالاگمیت و استالاکتیت و همچنین بلورهای گل کلمی در دالان‌های مختلف آن، فضاهای جالب و بدیعی پدید آورده‌اند.

غار یاد شده دارای قندیل‌ها ، بلورها و ستون‌های بسیار زیباست که فضای زیبایی رادرداخل غار ایجاد کرده بصورتیکه هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند.

این حفره  ورودی غارحدود چهار متر عمق دارد و بعد از آن محوطه غار وجود دارد که بطور کامل تاریک است.غار،دارای سه قسمت یا سه مسیر مجزاست که مسیر اصلی آن حدود ‪ ۵۰ متر طول دارد و در وسط مسیر اصلی ، فضای باز که به آن تالار گفته می‌شود وجود دارد.

حوضچه‌های کوچک آب در قسمت‌های مختلف غار تشکیل شده است که باتوجه به میزان بارندگی و میزان چکش آب از قندیل‌ها و سایر عوامل طبیعی، تعداد آن در طول سال کم و زیاد می‌شود.

 


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس غرب اشکذر

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه غار نباتی
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه