در حال آماده سازی اطلاعات...
شهر پرگ آنتالیا
آنتالیا ، آنتالیا، ترکیه

امتیاز دهید :   1    

ترکیه کشوری است که به واسطه برخورداری از مکان ها و دیدنی های زیبا و کم نظیر، از شهرت بسیاری در جهان برخوردار است. دیدنی های این کشور منابع جذب گردشگر به ترکیه محسوب می شوند. پرگه -Perge- از جمله مکان هایی است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

از مهمترین دلایل شهرت پرگه، وجود آثار و اشیای باستانی زیادی در این شهر است که در کانون توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرند. برای ورود به شهر، بازدیدکنندگان باید از دروازه اصلی شهر عبور کنند. دو برج مدور در اطراف دروازه و برای حفاظت از آن ساخته شده است. این دروازه در سال 188 پیش از میلاد و پیش از تسلط رومیان بر شهر ساخته شده است. با گذشت زمان، برج های محافظت کننده دروازه اهمیت و مقصود دفاعی خود را از دست دادند. این برج ها به شکل مربع هایی هستند که دوایری در اطراف آنها وجود دارد. این دو برج با استفاده از سنگ مرمر سفید و گرانیت خاکستری بنا شده است. حمام های مشهوری در این شهر باستانی وجود داشته که ضمن تمیزی، از طراحی بسیار زیبایی نیز برخوردار بوده اند. فضای داخلی ساختمان ها با استفاده از مجسمه هایی تزئین می شده است. نشانه های باستان شناسی زیادی در این مکان بوده که امروزه زینت بخش موزه ها می باشند. سه سالن و یک حیاط بزرگ نیز در اینجا وجود داشته است.

ساخت و سازهای صورت گرفته همگی به زیبایی و با هنرمندی تمام انجام شده اند. استادیوم و تئاتر شهر در خارج از محدوده دیوارهای شهر دیده می شوند. این سالن تئاتر در حدود 12000 نفر گنجایش دارد. سالن تئاتر در دشت بنا شده و جایگاه هایی مخصوص فروش نوشیدنی و غذا نیز در آن درنظر گرفته شده است. در کناره های خیابان های شهر، ستون هایی وجود داشته است. بقایای تخریب شده این ستون های عظیم هنوز هم در این شهر به چشم می خورد. استخر کم عمقی در این مکان وجود داشته که از آن به عنوان حمام استفاده می شده است. در ساخت و سازهای انجام شده از آجرهای زیبای کوچکی استفاده می کرده اند. این آجرها بویژه در برابر زلزله از ساختمان ها محافظت کرده و مانع از بروز آسیب های شدید می شدند.

گردشگران زیادی برای دیدن این شهر باستانی، به این منطقه می آیند. ویرانه های این شهر رومی هنوز در اینجا پابرجا بوده و علاقمندان و شیفتگان باستان شناسی بدون شک از دیدن این مکان لذت زیادی خواهند برد. در اینجا چیزهای بسیاری برای دیدن و جمع کردن معلومات درباره جنبه های گوناگون وجود دارد. برای رفتن به پرگه وسایل حمل و نقل مختلفی در اختیار گردشگران قرار دارد. برای این منظور می توان از خودروی شخصی و یا از خدمات تورهایی استفاده کرد که با داشتن راهنمایان مجرب، اطلاعات فراوانی در مورد این مکان در اختیار گردشگران قرار می دهند. این شهر از جمله نقاط شناخته شده برای پیاده روی است چراکه در نقطه شروع مسیری قرار دارد که به سنت پاول در شمال منتهی می شود.

 

گردشگران از دیدن بخش های مختلف، لذت زیادی می برند. ساخت و سازهای قدیمی موجود در این منطقه نشان دهنده ظاهر و نمای ساختمان ها در قدیم و مجسمه های موجود نیز تمدن های موجود در آن منطقه را منعکس می سازند. وقتی گردشگران برای بازدید از استادیوم و تئاتر پرگه مراجعه می کنند، این احساس را دارند که هنوز هم چیزی در آنجا وجود دارد. آنها بوضوح می توانند تمدن های قدیمی و برخی از آثار و نشانه های آنان را مشاهده کرده و درک کنند. گردشگران عکس های زیادی از گوشه و کنار این شهر می گیرند تا خاطره این سفر را برای همیشه در آلبوم های خود زنده نگه دارند. به دلیل مجاورت این منطقه با دریا، برخی گردشگران نیز ترجیح می دهند با خود را با قایق و از راه آبی به اینجا برسانند. ترکیه سالیانه درآمد هنگفتی از طریق گردشگری بدست می آورد چراکه گردشگران بسیاری برای دیدن زیبایی ها و تمدن های کهن این کشور، ترکیه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. دولت و مردم این کشور نیز تمام تلاش خود را می کنند تا مکان های تاریخی و باستانی خود را به گونه ای حفظ کنند تا گردشگران از دیدن آنها لذت ببرند.


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه شهر پرگ آنتالیا
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه