در حال آماده سازی اطلاعات...
روستا و ساحل حاجی بکنده
رشت ، گیلان، ایران

امتیاز دهید :   1    

روستا و ساحل حاجی بکنده

این روستا از توابع شهرستان خشکبیجار و در سی کیلومتری شهر رشت قرار دارد که حدود 800 نفر جمعیت دارد و شغل اکثر اهالی آن دامداری، باغداری و صیادی میباشد.

صیادی از فعالیت‏‌های مهم اقتصادی مردم این روستا به شمار می‌رود که زیر نظر سازمان شیلات به صید انواع ماهی‏‌های آزاد، سیاه کولی، سفید، کپور،کاس کولی، کیلکا و نیز ماهی‏‌های خاویاری مانندچالباش، فیل ماهی، و ازون برون می‏ پردازند. دامداری در این روستا به شیوه سنتی انجام میگیرد البته اهالی روستا در کنار این‌ها به پرورش مرغ و اردک وبوقلمون نیز مشغول هستند.

حاجی بکنده بافتی مسکونی و پراکنده‏ دارد که به شکل خطی وسعت یافته است. بیشتر خانه ‏های این روستا به سبک مدرن و به شکل ویلاها و سوئیت ‏های زیبا بازسازی و نوسازی شده ‏اند.

از مناطق گردشگری این روستا می‌توان به ساحل حاجیب کنده که به این روستا زیبایی خاصی بخشیده است اشاره نمود که برای گردشگران امکان استفاده از طبیعت دریا و ساحل شنی ، شنا و انجام ورزش ‏های ساحلی ، ماهی گیری، تماشای صید (پره صیادی) گروهی که از اوایل پاییز تا اوایل بهار ادامه دارد، خرید ماهی تازه از صیادان را فراهم نموده و به این روستا رونق بسیاری بخشیده است .

 

رودخانه‌های حاجی بکنده و امین آباد و همچنین مزارع شالی کاری چشم اندازی زیبا را به وجود اورده است که نظر هر گردشگری را به خود جلب می‌نماید.


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی
آدرس 30 کیلومتری شهر رشت

موقعیت روی نقشه

نظرات کاربران

كاربر مهمان 01:46 | 1394/06/19
آقو ما با بروبچز رفتیم داشتیم جون میدادیم اوفی
     1 نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه روستا و ساحل حاجی بکنده
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه