در حال آماده سازی اطلاعات...
روستای سیه بنوئیه
رابر ، کرمان، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

 دهستان سیه بنوئیه که در میان کوه‌ها محصور شده است منظره ای بسیار زیبا و دیدنی دارد و خانه‌های آن به صورت پلکانی قرار گرفته اند .

از وسط دهستان رودخانه ای می‌گذرد که علاوه بر زیبایی ، مهمترین منبع آب کشاورزی این دهستان می‌باشد. این رودخانه در فصل زمستان دارای آب فراوانی است ولی در اواخر بهار و فصل تابستان آب آن بسیار کم می‌شود.

در غرب روستا کوهی نسبتا بلند قرار گرفته که در قله کوه از میان سنگ و کمر درختی بنه سبز شده است که همچون نگینی سبزرنگ به این دهستان زیبایی بخشیده و منظره بسیار دل نشینی دارد و مردم معتقدند که قدمگاه خضر نبی می‌باشد و از قدیم مورد احترام مردم این دهستان بوده است. و افراد قدیمی اعتقاد دارند که هر پنج شنبه پلنگی اطراف درخت را با دمش جارو می‌کرده و از شگفتی‌های این درخت این است که از میان سنگ‌ها و بدون داشتن ذخیره‌ی آب هنوز سرسبز باقی مانده است.

درختان کهن سال گردو و چنار در این منطقه فراوان است جمله آنها درخت چنار بزرگی که در جوار گلزار شهدا قرار دارد که بزرگان روستا عمر آن را بیش از هزار سال می‌دانند.

روستای سیه بنوئیه دارای آب و هوای کوهستانی است و به واسطه‌ی کوهستانی بودن منطقه ، هوایی خوش و دلنشین دارد.

وجود مکان‌های تفریحی و زیبایی که در این دهستان قرار دارد مانند باقرآباد و چشمه علی چهرن و دیگر مناظر طبیعی این منطقه ، سیه بنوئیه را در شمار یکی از خوش آب و هواترین نقاط شهرستان رابر قرار داده است .

درجه حرارت در تابستان به۲۶ درجه بالای صفر و در زمستان به ۱۵ درجه زیر صفر می‌رسد.

در فصل زمستان سراسر منطقه پوشیده از برف است به حدی که در بعضی نقاط بارش برف به میزان دو متر می‌رسد .

در فصل تابستان آب و هوا به قدری خنک و دلنشین است که در این منطقه نیازی به وسایل خنک کننده از قبیل کولر و پنکه نمی‌باشد.

جاذبه‌های گردشگری این روستا عبارتند از :

باغ‌های باقرآباد ، باب کهن ، بنه سبز ، چهرن ، اشکان ، قلعه دیلم ، تگرکوب ، غار محمود شاه وغارمموشاوآبشار پسله وقله‌ی سنگ عشق وکوه دیمموییه می‌باشد.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس شمال شهرستان رابر

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه روستای سیه بنوئیه
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه