در حال آماده سازی اطلاعات...
روستای دراسله
سواد کوه ، مازندران، ایران

امتیاز دهید :   1    

روستای ییلاقی دراسله در چهل کیلومتری جنوب غربی شهر زیرآب، در شهرستان سوادکوه و در دهستان ولوپی واقع شده است.

دراسله از یک سمت به دشت مازندران و از طرف دیگر از طریق دادالمرز به فیروزکوه و از سمتی دیگر نیز از طریق کوه‌های شلفین و سوات به چرات منتهی می‌شود. در این روستا آبشاری وجود دارد که تنگ دراسله نام دارد. این آبشار زیبا با آب فراوان ، گوارا و سرد در طول مسیر نیز بدلیل شیب تند زمین آبشارهای کوچک و بزرگ فراوانی را پدید آورده‌است. آبشار دیگری نیز در یک کیلومتری غرب آن، در انتهای یک دره قرار دارد که بسیار پر آب می‌باشد.

آبشار دراسله در دهستان ولوپی و دو کیلومتری جنوب روستای ییلاقی دراسله قرار دارد.

قدمت این منطقه را به زمان‌های بسیار دور نسبت میدهند . گفته شده است که نام اصلی این روستا دُرسرا بود که رفته رفته به دراسله تبدیل شده است که به بهشت گم شده نیز معروف است.

این روستا در زمان‌های دور محل استراحت ناصرالدین شاه بوده است . اینطور گفته شده که بنیان گذار کشتی پهلوانی در این منطقه ناصرالدین شاه می‌باشد.

 

مسیر دسترسی به این روستا از پلیس راه زیر آب شروع می‌گردد که به دو راهی آزاد مهر و یا جاده آلاشت معروف است. این مسیر آسفالته بوده و در مسیر ذکر شده از جاده اصلی سواد کوه جدا شده و پس از پیمودن هفت کیلومتر به دو راهی دیگر می‌رسد که از جاده اصلی و آسفالت آلاشت جدا شده و به صورت خاکیمشاهده کامل متن ادامه می‌یابد و پس از طی بیست و چهار کیلومتر به دراسله می‌رسد.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس چهل کیلومتری جنوب غربی شهر زیرآب، در شهرستان سوادکوه

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه روستای دراسله
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه