در حال آماده سازی اطلاعات...
رودخانه کوای بانکوک
بانکوک ، مرکزی، تایلند

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

رودخانه کوای به سبب پل روی آن شهرت جهانی دارد و در ۱۳۰کیلومتری غرب بانکوک واقع شده است. شهرت این پل به این علت است که در دوران جنگ جهانی دوم، نزدیک به ۱۶ هزار اسیر جنگی متحدان به هنگام ساخت « خط آهن مرگ » بر روی این پل، جان خودرا از دست دادند.

در آن زمان ارتش امپراتوری ژاپن، این اسیران را مجبور به ساخت این خط آهن استراتژیک از میان جنگل و رودخانه های خطرناک این منطقه کرده بود. ساخت این پل در سال ۱۹۴۲ آغاز شد و آنطور که تخمین می زدند، ۵ سال به طول می انجامید تا تایلند و برمه را با راه آهن به هم متصل کند اما ارتش ژاپن اسیران را وادار کرد که این خط آهن ۴۱۵ کیلومتری را در طول ۱۶ ماه بسازند با این حال پس از ساخت آن هم تنها ۲۰ ماه مورد استفاده بود و در سال ۱۹۴۵متحدان آن را بمباران کردند.

پس از جنگ جهانی دوم، نیروهای متحدان اجساد را در دو قبرستان در نزدیکی رودخانه کوای به خاک سپردند و هر ساله در اولین هفته ماه دسامبر به یادبود این واقعه، در این پل نورافشانی می کنند و نمایشگاه هایی در مورد این واقعه برپاست که در میان تایلندی هاو گردشگران این کشور هم بسیار طرفدار دارد. بسیاری از مردم ایران ممکن است فیلم ” پل رودخانه کوای” را دیده باشند، اما کمتر کسی می داند که این فیلم در تایلند ساخته شده است.

رودخانه کوای در شهر “کانچانا بوری” در غرب بانکوک قرار دارد و یکی از بهترین دیدنی های بانکوک می باشد. پلی که  بر روی این رودخانه قراردارد که در جنگ جهانی دوم ساخته شده است . ژاپنی ها با عبوراز روی این پل توانستند تدارکات خود را به برمه برسانند.سربازان زیادی از متفقین با ملیت اروپائی و آمریکائی در حین ساختن راه آهن بر روی پل کوای جان باختند.

براي بازديد از موزه جيث (JEATH) ، آرامگاه اسيران متحدين در جنگ جهاني دوم و پل رودخانه كواي ، باید به سوي كانچانابوري (Kanchaburi) حركت كنيم. شما می توانید سوار قطار شده و در طول مسيري كه به راه آهن مرگ معروف است و از روي اين پل مي گذرد، عبور كنيد.

 

 


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه رودخانه کوای بانکوک
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه