در حال آماده سازی اطلاعات...
دره راگه
رفسنجان ، کرمان، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

دره راگه یکی از پدیده‌های طبیعی منحصر به فرد طبیعی  شهرستان رفسنجان و از جاذبه‌های گردشگری ناشناخته و بسیار زیبای استان کرمان به حساب می آید که سفر به این منطقه به همراه تورهای گردشگری و یک راهنمای راه بلد امکان پذیر است. در سطح کشور سه ژئوپارک وجود دارند که شامل ژئوپارک جهانی قشم، ژئوپارک ارس و ژئوپارک راگه است.

 راگه نزدیک معادن مس کرمان است و امکان بازدید از این مکانها به همراه تور گردشگری راگه امکان پذیر است. این دره با 180 متر عرض ، 70 متر عمق ، 20 کیلومتر طول و 36 هزار هکتار مساحت از شکوه و عظمت خاصی برخوردار است. مخروط‌های نوک‌تیز و کله‌قندی، ستون‌ها و ستونک‌های فرسایشی، آرک‌ها و تیغه‌ها و دیواره‌های نواری که ارتفاع آن‌ها در برخی نقاط به 100 متر نیز می‌رسد، از جمله بخش‌های خاص این منطقه است.

نزدیکی فرودگاه رفسنجان به راگه امکان سفر به این منطقه را با پروازهای چارتری کرمان امکان پذیر میکند که از عوامل خوب سفر و بازدید از این منطقه محسوب می شود. وجود جاده دسترسی خاکی به منطقه ، بکر بودن ، نبود عناصر و کاربری‌های مزاحم مانند صنعتی ، نظامی ، وجود برخی از پرندگان مانند کبک ، دراج ، عقاب و ... در اطراف دره ، امکان برگزاری تورهای ستاره شناسی و علمی را برقرار کرده است. این مکان در مسیر گردشگری دو جاذبه اکوتوریستی استان (روستای میمند و کلوت‌های شهداد) واقع شده است که سفر به این منطقه را هرچه بیشتر جذابتر می کند.

 


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس ۲۰ کیلومتری رفسنجان

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه دره راگه
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه