در حال آماده سازی اطلاعات...
حمام ترکی
کوش آداسی ، کوش آداسی، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

 

در سفربه کوش آداسی متوجه خواهید شد که حمام ترکی ازمهم‌ترین تفریحات کوش آداسی است . حمام ترکی ، که به ترکی حمام گفته می‌شود سال هاست بخشی از فرهنگ ترکیه می‌باشد، که می‌توان گفت بیش از 250 سال است که حمام‌های ترکی وجود دارد.

حمام ترکی تنها یک حمام 10 دقیقه ای نیست، این سنت ته تنها بدن شما را کاملا تمیز می‌کند، خیلی به شما احساس آرامش خواهد داد. پیامی است ترکیبی از طول عمر و راحتی.

حمام ترکی کوش آداسی نیز همانند سایر حمام‌های این کشور به بهترین امکانات مجهز است و میتوانید در شهر تفریحی کوش آداسی حمام ترکی را امتحان کنید .

حمام ترکی مکانی عمومی ست که مردان و زنان یا با هم و یا جدا از هم می‌توانند از آن بهره مند شوند . بنابراین دو نوع حمام وجود دارد ، یک نوع حمام که بخش‌های جدا دارد ( بخش زنان و مردان جدا از هم ) و نوع دیگر که زن‌ها و مردها هرکدام در روز و ساعت خاصی می‌آیند . این حمام‌ها به روی هر کس بدون در نظر گرفتن وضعیتش ؛ پیر و جوان، فقیر و غنی ، شهری یا روستایی ، ترکیه و یا خارجی باز هستند. حمام ترکی کوش آداسی نیز همین وضعیت را داراست .

بزرگترین خصوصیت ” حمام ” فراموش کردن جهان خارج است ، هنگام ورود به حمام ترکی کوش آداسی ، اجازه دهید ذهن و روحتان رها شود و فقط از استحمام لذت ببرید . حمام ترکی یکی از کارهایی ست باید تجربه کنید . به خصوص در فصل زمستان که واقعا هیچ جایی بهتر برای گرم کردن استخوان هایتان و پاک کردن تمام بدن و ذهن خود در بخار و آب پاشیده شده در محیط وجود ندارد . یک نوع دیگر از حمام وجود دارد که در یک اتاق پر از بخار گرم می‌نشینید و یک نفر شما را ماساژ میدهد و سپس دوش آب سرد یا حمام می‌گیرید .

امکانات حمام

پستمال :

 یک دستمال حوله مانند که می‌تواند ترکیبی از کتان و ابریشم، یا ابریشم خالص یا کتان خالص باشد. بعد از اینکه مردم لباس هایشان را در می‌آورند یکی از این دستمال‌ها دور خود می‌بندند.

نالین :

 یک نوع دمپایی است که از انگشت‌های پای شما در برابر خیس شدن یا اب‌های مخلوط با صابون محافظت می‌کند برای همین آین نالین‌ها دارای کفی ضخیم می‌باشند.

این نوع دمپایی‌ها از چوب ساخته شدند.

کیسه:

یک پارچه مخصوص دوخته شده که برای از بین بردن سلول‌های مرده‌ی پوست بکار می‌رود. این پارچه با کنف و ابریشم دوخته شده، برای همین ما پیشنهاد نمی‌کنیم که برای صورت از آن استفاده کنید.

تاس:

این یک کلمه‌ی ترکی است که به ظرفی که برای ریختن آب به آرامی روی بدن استفاده می‌شود، اطلاق می‌شود. این ظرف همیشه از فلز ساخته می‌شود با منبت کاری‌ها و تزیینات شیار دار. مس قلع اندود شده برای ساخت این تاس استفاده می‌شود.

حوله‌ی حمام :

یکی حوله‌ی خیلی بزرگ است که بعد از گرفتن حمام ترکی جهت خشک کردن بدن شما استفاده می‌شود. برای عمل خشک کردن 3 عدد حوله استفاده می‌شود. یکی برای خشک کردن سمت شانه ها، یکی برای سر و حالت روسری، و دیگری برای دور دور کمر استفاده می‌شود. برای بازدید از این حمام‌ها شما می‌توانید حوله ، دمپایی، لباس حمام، و دمپایی و شامپوی خودتان را همراه بیاورید. اما همه‌ی اینها در حمام موجود است.

برای رفتن به حمام ، اگر دوست دارید ، می‌توانید حوله ، یک جفت فلیپ فلاپ ، شامپو و همه نوع از لوازم آرایش شخصی خود رابه همراه ببرید . البته تمامی این وسایل ا در حمام موجود می‌باشد.


مشخصات
نوع جاذبه تفریحی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه حمام ترکی
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه