در حال آماده سازی اطلاعات...
جنت رودبار
رامسر ، مازندران، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

جنت رودبار دهستانی بسیار زیبا از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر در استان مازندران است و یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری رامسر محسوب می‌شود. ییلاق‌های دهستان جنت رودبار مانند اکراسر، چاک، چرته، نمکدره، ایزکی و جیررود مناطقی بسیار زیبا و آب و هوای دلنشینی دارند.

این منطقه آبشار‌های بسیار زیبایی دارد، آبشار آزارک، آبشار حسینیه، آبشار چاردر، آبشار خشکا، آبشار ریش بزار و آبشار هیسیان ,آبشار سیاسرت از آبشارهای منطقه جنت رودبار هستند. همچنین رودخانه زیبا چالک رود با طول 40 کیلومتر از دامنه شرقی کوه سماسوس سرچشمه گرفته و پس از گذشتن از کوه ها، دره‌ها و جنگل‌های بکر منطقه با رودخانه‌های ارمو، لاک تراشان و جالیسان مخلوط شده و سپس به دریای خزر می‌ریزد.

آبشار سیاسرت در محدوده رودخانه چالک رود واقع گشته و طبیعت زیبایی دارد. آبشار سیاسرت یا سیاسورت در 35 کیلومتری جنوب شهر رامسر در کنار جاده منتهی به منطقه جنت رودبار و سیصد متر پایین‌تر از جاده اصلی واقع است. یک راه پاکوب ما بین جاده و آبشار برقرار می‌باشد.

 

این آبشار در محدوده رودخانه چالک رود واقع گشته و طبیعتی بسیار زیبا دارد. رودخانه چالک رود به طول 40 کیلومتر از دامنه شرقی کوه سماموس سرچشمه گرفته وپس از گذشتن از کوه ها، دره‌ها و جنگل‌های بکر منطقه با رودخانه‌های ارمو، لاک تراشان و جالیسان مخلوط شده و سپس به دریای خزر می‌ریزد. جنت رودبار منطقهمشاهده کامل متن ای بسیار زیبا و جذاب است که یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری رامسر محسوب می‌شود. ییلاق‌های جنت رودبار مانند اکراسر، چاک، چرته، نمکدره، ایزکی و جیررود مناطقی بسیار زیبا بوده و آب و هوای دلنشینی دارند.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه جنت رودبار
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه