در حال آماده سازی اطلاعات...
جزایر پرنسس
استانبول ، استانبول، ترکیه

امتیاز دهید :   1    

جزایر پرنسس اغلب تحت عنوان کیزیل آدالار شناخته می شوند. همچنین این جزایر به جزایر قرمز نیز معروفند. این جزایر، زنجیره ای از نه جزیره است که دور از ساحل در دریای مرمره قرار دارند.

 چهار جزیره بزرگ این مجموعه شامل بیوک آدا، هیبلی آدا، بورگاز آدا و صدف آداسی می باشد. معنای لغوی بیوک آدا، جزیره بزرگ است. مساحت این جزیره در حدود 64/5 کیلومتر مربع می باشد. معنای لغوی جزیره هیبلی آدا، جزیره خورجین می باشد. مساحت این جزیره 4/2 کیلومتر مربع است. نام جزیره بورگاز آدا نیز از روی نام یکی از شخصیت های اساطیری اقتباس شده است. مساحت این جزیره 5/1 کیلومتر مربع می باشد. کینالی آدا نیز به معنای جزیره حنا بوده و مساحت این جزیره 3/1 کیلومتر مربع است. معنای واژه جزیره صدف آداسی، جزیره مادر مروارید می باشد.

این جزایر محبوب ترین مقاصد برای سفر در فصل تابستان در استانبول به شمار می روند. هیچ ترافیکی در این جزایر وجود نداشته و تنها وسایل حمل و نقل در سطح این جزیره ها، دوچرخه و کالسکه می باشد.

این جزیره ها در مقایسه با شهر استانبول از فضای بسیار آرامی برخوردارند. این جزایر فاصله بسیار کمی با استانبول داشته و با یک سفر کوتاه توسط فری می توان به این جزایر رسید. در سمت آسیایی استانبول، در اسکله های کارتال و بستانچی و در سمت اروپایی آن در اسکله کاباتاش می توان از سرویس این فری ها استفاده کرد. مقصد این فری ها عمدتاً چهار جزیره بیوک آدا، هیبلی آدا، بورگاز آدا و کینالی آدا می باشد. خدمات فری توسط شرکت اتوبوس های دریایی استانبول و نیز شرکتی که توسط شهرداری استانبول اداره می شود، ارائه می گردد.

این جزایر در فصل بهار و پاییز به مراتب آرام تر و دلپذیرتر هستند. گاهی اوقات ارتباط جزایر با سایر قسمت ها قطع می شود. وجود طوفان و امواج بلند در دریا گاهی اوقات به لغو برنامه حرکت فری ها منجر می شود. همچنین حرکت فری ها ممکن است به علت وزش بادهای شدید و نیز سرمای گزنده هوا لغو شود. در فصل زمستان این جزیره ها تقریباً خالی از سکنه می شوند.

 


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه جزایر پرنسس
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه