در حال آماده سازی اطلاعات...
تور صحرا
دبی ، دبی، امارات متحده عربی

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

تور صحرا دبی یکی از مفرح ترین تورهای دبی می‌باشد. آنچه تور صحرا را جذاب می‌کند، نشان دادن چهره واقعی کویر و زندگی بادیه نشینان به توریست‌ها و مسافران دبی می‌باشد. مدت زمان تور صحرا بنا به انتخاب فرد ممکن است بین چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد. در رایج‌ترین تور صحرا بازدید کنندگان حدود ساعت 3 یا چهار بعد از ظهر به طرف صحرا حرکت می‌کنند.

مرحله اول تور صحرا

در اولین بخش از تور صحرا با ماشین‌های چهار محور (4WD) به گردش در میان تپه‌های شنی کویر می‌پردازند. مسافرت در میان شن‌های روان و تپه ماهورهای کویر در یک خودرو ، روشی عالی برای لذت بردن از زیبایی منحصر بفرد صحرا است. مسافران تور صحرا بعد از عبور از کنار کاروانهای شتر در یک اردوگاه عربی توقف می‌کنند.

مرحله دوم تور صحرا

مرحله بعدی تور صحرا ورود به کمپی در دل کویر است که بصورت سنتی ساخته شده است. صرف شام و نوشیدنی، موزیک و رقص عربی در زیر آسمان زیبای کویر و منقش کردن دست خانمها به طرح‌های سنتی به وسیله حنا از برنامه‌های این قسمت می‌باشد. تور صحرا با بازگشت به شهر دبی در حدود ساعت 10 شب پایان می‌یابد. در تورهای یک روزه و یا چند روزه، برنامه هایی از قبیل دیدار از وادی‌ها و روستاها، مزارع پرورش شتر در کویر، دیدار از کوههای حجر، دیدار از منطقه زیبا و خوش آب و هوای حتا، شنا در استخرها و چشمه‌های این منطقه، توقف در هتل حتا، صرف غذا در این هتل و استفاده از امکانات ورزشی آن، دیدار از قدیمی‌ترین مسجد امارات و حضور در جمعه بازار در نظر گرفته شده است.

افراد در سفر به دبی می‌توانند با شرکت در یک سفر صحرای چند روزه به همراه راهنمای تور مسافرتی، تجربه کامل‌تری از صحرای دبی داشته باشند.

تور صحرای شبانه (The Overnight Safari)

در حدود ساعت 3 بعدازظهر شروع شده و شما با ماشین، تپه‌های شن روان را از نزدیک مشاهده می‌کنید. بدنبال رسیدن به اردویی که به سبک بدوی تدارک دیده شده است، شام را صرف کرده و غروب را زیر آسمان پرستاره صحرا می‌گذرانید که تجربه‌ای مجذوب کننده می‌باشد. فردای آنروز بعد از صرف صبحانه، بر سر راه به کوهستان، جلوه‌هایی از صحرا و کاروانهای شتر را خواهید دید. منطقه کوهستانی، رودخانه‌هایی دارد که برای شنا کردن ایده‌آل هستند. قبل از بازگشت به دبی، غذای سلف سرویس سرو می‌شود.

تور سفر کوهستانی (The Mountain Safari)

در این تور ، توریستها در امتداد ساحل به سمت شمال حرکت می‌کنند، و در آخر به منطقه درون مرزی راس الخیمه می‌روند. این راه از میان کوههای حجار (Hajar) گذشته و از دره‌های عمیق عبور می‌کند. روستاییان این منطقه، با کاشت محصولات کشاورزی امرار معاش می‌کنند. سپس به دیبا (Dibba) و در بازار مسافی (Masafi Market) در بین راه توقف می‌کنند.

تور هاتاپولز (Hatta Pools Safari)

در این تور صحرا ، مسافران و گردشگران از میان شنهای روان به سمت دره‌ها تا (Hatta Valley) می‌روند که سفر جذابی است. با عبور از این کوهپایه‌های کوه ال حجر (Al Hajar)، به سمت ”هاتاپولز” پیش میروند. مسافران با غوطه ور شدن در آب بهاری و دیدن یک آبشار پنهان شده در دره، از مناظر لذت می‌برند. در طول مسیر، در هتل هاتا فورت (Hatta Fort Hotel) که در کوهپایه واقع است توقف می‌کنند. این هتل، یک زمین بازی گلف، و منطقه‌ای برای تیراندازی با کمان و اسلحه دارد.

تور ساحل شرقی (East Coast Safari)

در این تور صحرا ، گردشگران به یک واحه جذاب به نام ”ال ذاید” (Al Dhaid) می‌روند و بعد در امتداد ساحل شرقی از داخل دیبا (Dibba) و خورفکان (Khorfakkan) عبور می‌کنند. در این تور صحرا ، مسافران از قدیمی‌ترین مسجد امارات متحده عربی بازدید می‌کنند. بعلاوه توقفی نیز در جمعه بازار، که بخاطر سفالگری و فرش‌های دست بافت خود معروف است، تدارک دیده شده است.


مشخصات
نوع جاذبه تفریحی

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه تور صحرا
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه