در حال آماده سازی اطلاعات...
بِلِک
آنتالیا ، آنتالیا، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

بلک-Belek- منطقه ای جنگلی با انبوهی از درختان کاج در ساحل دریای مدیترانه بوده و جایی است که مردم در آنجا، احساس بودن در یک بهشت واقعی را تجربه می کنند. این مکان زیبا در سال 1984 میلادی کشف شد اما سال ها بعد خبر وجود آن توسط مرکز گردشگری بلک اعلام گردید. در طی مدت زمان نسبتاً کوتاهی، این منطقه به رشد و شکوفایی قابل توجهی دست یافت. رشد منطقه بلک مرهون تلاش سرمایه گذاران گردشگری بلک و نیز وزارت گردشگری ترکیه می باشد.

منطقه بلک در شرق و در فاصله 30 کیلومتری از ساحل دریای مدیترانه قرار دارد. در سال های اخیر این مکان توسط وزارت گردشگری به عنوان مکانی نمونه انتخاب شده تا به عنوان یک مدل گردشگری برای سال های آتی تبدیل شود. در این منطقه تعداد 32 هتل چهار و پنج ستاره وجود دارد. همچنین پنج زمین گلف و نیز تعدادی روستاهای گردشگری درجه یک و بسیاری از امکانات تفریحی و رفاهی دیگر در این منطقه به چشم می خورد.

این مکان با داشتن امکانات و تجهیزات بسیار مطلوب برای آسایش و رفاه مردم طراحی شده است. جای هیچ تردیدی نیست که بلک مکانی ایده آل برای گردشگران و خانواده ها به شمار می رود. خدمات و موقعیت زیادی که در بلک وجود دارد، همگی در خدمت رفاه و آسایش گردشگران قرار دارند. وجود زمین های تنیس، مراکز مجهز تناسب اندام، استخرهای شنای روباز و سربسته، زمین های بازی و بسیاری دیگر از امکانات و فعالیت های سرگرم کننده، گواهی بر این مدعاست. در حقیقت بلک را می توان چهره جدیدی از گردشگری در ترکیه دانست.

در بلک سواحل شنی 80 تا 150 متری دیده می شود. در این سواحل درختان سایه دار، سایه بان ها و رستوران های زیادی به چشم می خورد. همچنین امکانات دیگری نظیر دوش، غرفه های عرضه نوشیدنی و اسنک و صندلی ها و تخت های کنار ساحل نیز در ساحل بلک وجود دارد. وجود این امکانات سبب شده تا گردشگران بتوانند به بهترین شکل از بودن در کنار ساحل لذت ببرند. آب های زیبا و تمیز دریا نیز منظره ای فوق العاده و شگفت انگیز در پیش چشم بازدیدکنندگان قرار می دهد. آب و هوای این منطقه در بیشتر ایام سال آفتابی است. میانگین دما در بلک 22 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی این منطقه بطور معمول 55% می باشد.

آب آشامیدنی در بلک از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و تصفیه خانه های متعددی در این منطقه راه اندازی شده است. دو تصفیه خانه نصب شده در بلک قابلیت تصفیه آب برای 30000 و 40000 نفر را دارند. زیرساخت های این مکان نیز از استحکام خوبی برخوردارند. راه های این منطقه طولی معادل 5/45 کیلومتر داشته و نگهداری از آنها بر عهده سازمان بزرگراه های جمهوری ترکیه قرار دارد.

این مکان، مقصدی عالی برای گذراندن تعطیلات بوده و زمین های گلف موجود در این منطقه نیز به یکی از مهمترین جاذبه های بلک تبدیل شده اند. حفظ و نگهداری زمین های گلف چندگانه بلک با بالاترین استانداردهای جهانی انجام می شود. هتل های لوکس و سواحل آفتابی بلک از جذابیت خاصی برای گردشگران برخوردارند. مردم ترکیه نیز با گرمی و مهمان نوازی خود کمک می کنند تا بلک بیش از پیش به مکانی خوشایند و دلپذیر برای گردشگران تبدیل شود.

 

 

 


مشخصات
نوع جاذبه تفریحی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه بِلِک
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه