در حال آماده سازی اطلاعات...
بوستان ملت
رشت ، گیلان، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

بوستان ملت

این بوستان که در گذشته به سیاه باغ معروف بوده است در سال هزار و سیصد و هشتاد و هفت بازسازی شده و تبدیل به پارکی سرسبز با درختانی با قدمت طولانی و تنومند شده است که پس از باغ محتشم شهر رشت بزرگترین بوستان این شهر تلقی می‌شود و در نزدیکی چهار راه شهید انصاری(گلسار) واقع شد است . مساحت این پارک به حدود دوازده هکتار می‌باشد و میان آن برکه ای طبیعی با فواره‌های زیبا همراه با لانه هایی چوبی قرار دارد که در آن پرنده هایی همچون اردک و غاز زندگی می‌کنندو منظره ای بسیار چشم نواز دارد.

در سمت دیگر این پارک آکواریومی ساخته شده است که دارای ششصد و هشتاد قطعه ماهی تزئینی و خاویاری شمال و جنوب کشور و همچنین بیست و هشت قطعه خرچنگمی باشد که بازدید کنندگان و گردشگران را به سوی خود فرا میخواند .

اولین ساعت افتابی آنالماتیک کشور نیز در سال هزار و سیصد و هشتاد و یک در این پارک نصب شده است .

از جمله امکانات دیگر این پارک می‌توان به کمپینگ برای مسافران، وجود سکو هایی برای برپایی چادر ، زمین فوتبال،والیبال و بکستبال،میز‌های تنیس و شطرنج و زمین بازی برای کودکان اشاره کرد.

 

گفتنی است که خانه نجوم شهر رشت نیز در این پارک واقع است . در نزدیکی پارک یک خانه سنتی با بافت روستایی و چوبی قرار دارد که برای برگزاری جشنهای محلی و همچنین به عنوان مرکز اطلاع رسانی گردشگران از ان استفاده می‌شود.


مشخصات
نوع جاذبه تفریحی
آدرس رشت -چهار راه شهید انصاری(گلسار)

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه بوستان ملت
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه