در حال آماده سازی اطلاعات...
برج گالاتا
استانبول ، استانبول، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

برج گالاتا در سال 1348 میلادی و دوران جنوایی ها ساخته شد. این برج به عنوان بخشی از استحکامات آنها بنا گردید. برج گالاتا به نام کریستیا توریس به معنای برج مسیح شهرت داشته است. بیزانسی ها این برج را به عنوان یک مگالوس پیرگوس به معنای یک برج عظیم می شناختند. پس از وقوع زلزله سال 1509 میلادی، بخش زیادی از برج آسیب دید. سپس توسط یکی از معماران مطرح آن زمان به نام هایرتین، بازسازی گردید. همچنین در زمان حکمرانی سلطان سلیمان در فاصله سال های 1520 تا 1566، از این برج به عنوان زندان نیز استفاده می شد. زندانیانی که به گذراندن دوره محکومیت شان در این زندان محکوم شده بودند، مجبور به کار در کارگاه تعمیرات کشتی های نیروی دریایی به نام قاسم پاشا نیز بودند. در بالای این برج رصدخانه ای توسط یک منجم برپا شده بود که تا قرن شانزدهم میلادی مورد استفاده قرار می گرفت. از این قلعه مجدداً در فاصله سال های 1546 تا 1595 یعنی دوران حکومت سلطان مراد سوم به عنوان زندان استفاده گردید. همچنین یک گروه موسیقی در قرن هفدهم میلادی به نام گروه مهتر نیز از این قلعه استفاده کردند.

از سال 1717 میلادی به بعد از برج گالاتا به عنوان برجی برای مشاهده آتش سوزی ها استفاده شد. خود این برج در سال 1794 میلادی طعمه حریق گردید. پس از بازسازی برج، یک اتاق چوبی جدید به آن افزوده شد. اما برج مجدداً در سال 1831 میلادی دچار آتش سوزی شده و تخریب گردید. فرمانروای آن زمان، سلطان محمود بود. او نقشه برج را تغییر و دستور داد تا دو طبقه دیگر به این برج اضافه شود به صورتی که شبیه به یک کلاه مخروطی بنظر برسد. سقف برج در سال 1875 میلادی در اثر یک طوفان مهیب تخریب شد که ساخت مجدد آن در سال 1960 میلادی انجام گرفت. مالکیت برج گالاتا در اختیار یک شرکت خصوصی قرار دارد و آنها از این برج به عنوان یک مکان دیدنی برای گردشگران بهره می برند. آسانسوری درون برج وجود دارد که تا طبقه هفتم این بنا بالا می رود. دو طبقه باقیمانده برج را باید با استفاده از راه پله بالا رفت. رستورانی در طبقه آخر برج وجود دارد که از فراز آن می توان چشم انداز کاملی از بسفر و شهر استانبول را مشاهده کرد.

ارتفاع این برج نه طبقه، 90/66 متر می باشد. زمانیکه این برج در قرن سیزدهم میلادی ساخته شد، بلندترین ساختمان و برج استانبول محسوب می شده است. این بنا در ارتفاع 35 متری از سطح دریا قرار داشته و قطر خارجی آن 45/16 متر و قطر داخلی بنا 95/8 متر می باشد. ضخامت دیوارهای برج گالاتا 75/3 متر است. دیدنی های زیادی در انتظار گردشگرانی است که به استانبول سفر می کنند. آنها مشتاق دیدار از اماکن سنتی و تاریخی این شهر می باشند. آنها علاقه زیادی به گشت و گذار در گوشه و کنار استانبول و آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ این شهر دارند. مکان های بسیار دیگری نیز در استانبول وجود دارد که گردشگران از آنها بازدید می کنند. یکی از دلایل شهرت برج گالاتا، ارتفاع و اندازه آن بوده است. در قدیم هیچ ساختمان دیگری در این شهر نبوده که از نظر بلندی و اندازه با برج گالاتا برابری کند.

بسیاری از گردشگرانی که به استانبول سفر می کنند، قصد دیدن میراث فرهنگی این شهر را دارند. اماکن تاریخی بسیاری در استانبول وجود دارد که گردشگران زیادی از آنها دیدن می کنند. در طبقه آخر برج گالاتا، رستوران و کافه ای وجود دارد که بهترین غذاها را به گردشگران عرضه می کند. در این رستوران غذاهای محلی در کنار غذاهای بین المللی عرضه می شود. هتل ها و اماکن اقامتی زیادی در استانبول وجود دارد که خیال گردشگران از این نظر را راحت کرده و مایه لذت و آرامش آنها را فراهم می کند. دسترسی به برج گالاتا بسیار راحت بوده و گردشگران براحتی قادرند برای دیدن زیبایی های آن، خود را به آنجا برسانند. این برج همیشه پذیرای گردشگران بوده و شرکت خصوصی مالک آن بخوبی نگهداری و محافظت از آن را برعهده دارد. امکاناتی نظیر تاکسی و اتومبیل های اجاره ای در اختیار گردشگران قرار دارد و بنابراین آنها می توانند خود را به راحتی به برج گالاتا برسانند.


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه برج گالاتا
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه