در حال آماده سازی اطلاعات...
بادگیر شکیب
مهریز ، یزد، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

شهرستان مهریز دارای جاذبه‌های تاریخی بسیاری می‌باشد اما در کنار جاذبه‌های تاریخی، آثاری نه چندان قدیمی نیز هستند که توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند و برج شکیب مهریز با بلندای ۵۵٫۵ متر بر فراز آسمان از آن جمله است.

این بادگیر اکنون بلندترین بادگیر دنیاست و توسط خیر مهریزی، “جعفر شکیب” احداث شده است. این بنای زیبا در کنار مجموعه ورزشی مجهز و تخصصی شکیب در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع با زیربنای دو هزار و ۵۰۰ مترمربع احداث شده است.

دبیرستان دخترانه شکیب، کبوترخانه تفرجگاه کوه ریگ نیز از دیگر بناهایی است که در کنار این بادگیر و برج بلند توسط همین خیر مهریز بنا نهاده شده است.

شهرستان مهریز در جنوب استان یزد با آب و هوای معتدل و بیابانی قرار دارد، این شهرستان دارای یک بخش با مرکزیت مهریز و پنج دهستان شامل بهادران، ارنان، تنگ چنار، خورمیز و میانکوه است و یکی از شهرهای گردشگرپذیر استان یزد است که در فصلهای بهار و پاییز به دلیل وضعیت خوب آب و هوایی بیشترین میزان گردشگر را دارد. در هر یک از روستاهای این شهرستان نیز به دلیل قدمت آن، یک جاذبه تاریخی وجود دارد که به طور قطع تماشای آن برای گردشگران پاییزی خالی از لطف نخواهد بود. شهرستان مهریز دارای بیش از 600 اثر تاریخی و فرهنگی است که تاکنون 89اثر آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی
آدرس حاشیه خیابان 22 بهمن مهریز

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه بادگیر شکیب
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه