در حال آماده سازی اطلاعات...
ارگ آنکارا
آنکارا ، آنکارا، ترکیه

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

ارگ آنکارا از جاذبه‌های گردشگری و در واقع نمادی برای این شهر است که روی تپه ای واقع شده است.دیوارهای این کاخ 14 الی 16 متر طول دارند که شگفتی برانگیزند. در اطراف این ارگ فضای سبزی وجود دارد که برای استراحت مسافران بسیار مناسب است.ارگ دارای دو بخش قلعه درونی و بیرونی است.

اگر چه قلعه بیرونی 20 برج دیده بانی داشته است، اما تعداد کمی از آنها تا به امروز باقی مانده است. قلعه بیرونی دارای هفت ورودی است: کانکاری، استانبول، ازمیر، نمازگاه، ارزروم، قیصری و آینالی.

بسیاری از برج‌های قلعه داخلی هنوز شرایط نسبتاً خوبی دارند. دیوارها با سنگ مرمر و سنگ قرمز آنکارایی ساخته شده اند. بالاترین نقطه قلعه اندرونی، آکل-Akkale- (قلعه سفید) و یا علی تسی-Ali Taşı- (سنگ بالا) نامیده می‌شود.

خانه‌های قدیمی آنکارا بین دیوارهای قلعه داخلی توجه شما را جلب می‌کند. این منطقه یکی از قدیمی‌ترین مناطق مسکونی شهر به نام آنکارای قدیم است. خانه‌ها در اینجا عمدتاً چوبی و خشتی است. اگر چه هنوز هم خانواده هایی در آن ساکن هستند، بیشتر خانواده ها، خانه هایشان را به رستوران‌ها و فروشگاه هدیه جات تبدیل کرده اند. عتیقه فروش ها، فرش فروش‌ها و کارشناسان صنایع دستی سنتی ترکیه همچنان کار خود را در اینجا ادامه می‌دهند.غرفه نزدیک در ورودی با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف گیاهان، ادویه و میوه خشک علاقمندان زیادی را به چشیدن طعم‌ها و مزه‌ها ترغیب می‌کنند.

این قلعه را در دوران هیتی‌ها به عنوان یک پادگان ساخته بودند، اما شایعات می‌گویند پادشاه آنکارا، میداس -MIDAS- آن را ساخته بود. ارگ آنکارا در طول تاریخ، میزبان فرهنگ‌ها و تمدن‌های مختلفی در دوره‌های تاریخی گوناگون بوده است و به تبع آن، از همان دوره‌ها مورد مرمت و بازسازی‌های زیادی قرار گرفته است.این قلعه درطول دوره غلاطیان بزرگتر شد و دیوارهای اضافه شده برای آن، موقعیتی کاملاً مشرف به شهر را به ارمغان آورده است.


مشخصات
نوع جاذبه تاریخی

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه ارگ آنکارا
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه