در حال آماده سازی اطلاعات...
آببندان ساروکلا ( میانرود )
قائم شهر ، مازندران، ایران

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

ساروکلا روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر می‌باشد. این روستا در میان روستاهای کوتنا ، افراکتی، لرم تلوک، جمنان، جوکی محله و چاله زمین محصور می‌باشد .

این روستا در کوهساران واقع شده است و طبق آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج انجام شده ، جمعیت آن دو هزار و چهارصد و هفتاد نفر و هفتصد و نه خانوار بوده‌است.

آببندان ساروکلا منطقه ای سر سبز و دیدنی همراه با دریاچه مصنوعی آببندون یا آببندان یکی از جاذبه‌ها و مناطق طبیعی و گردشگری به شمار می‌آبد و با مساحتی حدود ده هزار متری در ضلع شرق این روستا واقع شده است .

در مجاور آبگیر ، مزارع شالیزار و چمنزارها و همچنین باغ‌های مرکبات به وفور مشاهده می‌شود . این آببندان به منظور پرورش ماهی‌های سازگار با محیط ماند کپور ، فیتی فات و غیره ، آبیاری چندین هکتار از شالیزارهای پایین دست خود و همچنین برای ایجاد فضای طبیعی زیبا ساخته شده است که عمق آن در وسط حدود یک و نیم متر و در کنار دیواره‌ها حدود یک متر می‌باشد و فضا را به گونه ای جلوه داده که به نوعی دریاچه ای مصنوعی در دل روستا پرورانده است و نظر بازدید کنندگان و دوست داران طبیعت را به خود جلب می‌کند .

طراحان این آببند برای فرح بخشی بیشتر بازدید کنندگان و گرشگران محلی را به عنوان قهوه خانه سنتی بنا ساخته اند تا با ارائه  انواع دسرها، غذاها، نوشیدنی ، پذیراییمشاهده کامل متن مناسب و در خورشان را از علاقه‌مندان طبیعت به عمل می‌آورد .

این آببندان مکانی معتبر برای اهالی قائمشهر و نامی نا آشنا برای مسافران و گردشگران خارج از استان مازندران می‌باشد که این امر تلاش بیشتر دست اندرکاران امر گردشگری و توریستی شهر و را می‌طلبد تا با این کار ضعف‌های گردشگری این شهرستان تا حدودی بر طرف شود.

 

فصل‌های بهار و تابستان هر کدام جلوه گاه زیبایی را نمایان می‌کند و فصل‌های پاییز و زمستان آن تفاوت و تقارن با نیمه  اول سال حس تنوع دوستی را در بازدیدکنندگان ایجاد می‌نماید.


مشخصات
نوع جاذبه طبیعی
آدرس از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر

موقعیت روی نقشه

نظر سنجی

تورهای مرتبط با جاذبه آببندان ساروکلا ( میانرود )
در حال بارگزاری تورهای این جاذبه